Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így is menni fog az elsősegély...

Így is menni fog az elsősegély vizsga? (jogosítványhoz)

Figyelt kérdés

Apám közölte, hogy minek nekem tanfolyam, az csak plusz pénz, van itthon elsősegély ismeretekről könyv, azt elolvasom és kész.

Ez mind szép és jó, de mi lesz a gyakorlati résszel? Oké, hogy még annó általánosba tanultam és feleltem is belőle, ötös is lett, de azóta elfelejtettem, és nem ártott volna feleleveníteni. ... Ha meg megbukom, velem fizetteti ki az újabb vizsgadíjat.

Vagy szerintetek (is) elég egy könyvet kiolvasnom a vizsgához?


2014. febr. 27. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
a tanfolyam 1 max 2 napos ( 3-4 óra / nap). én végig jegyzeteltem amit mondott, aztán belenéztem a könyvbe de a jegyzetet elolvastam 2szer, plusz végig néztem a kapott kérdéseket és átmentem. nem nehéz, de szerintem ezen nem éri meg spórolni. 6 ezer a tanfolyam díja azt hiszem, de ha megbuksz akkor meg kb kifizeted a pót vizsgával a tanfolyam díját is egyben. Plusz majd ha elkezdesz vezetni készülj fel rá, hogy ha még sose vezettél akkor minimum 10-15 plussz órát muszáj lesz venned. Én most végeztem, a suli alap díja 125 ezerre volt meghirdetve, és 180nál álltam meg kb. egyszer buktam kresz vizsgából és egyszer forgalomból is. de van akinek meglesz minden elsőre, akkor kevesebb, de az 580 kötelező km.-ert le kell vezetni és ha pesten tanulsz pl akkor igen nehéz a forgalomba sok km-ert menni.
2014. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem egy délelőtt volt a tanfolyam, amin 4 gyakorlati feladatot mutattak meg: újraélesztés, törés kötözése háromszögletű kendővel, bukósisak levétel és stabil oldalfektetés. Ezek mind megtalálhatók a neten, csak arra figyelj, hogy 2013-2014-es videókat nézz, lehetőleg közúti elsősegély nyújtásról, mert évente máshogy tanítják a dolgokat. Meg az sem mindegy h közúti vagy általános elsősegélynyújtói vizsga.

Ezen felül adtak egy tétel sort (ugyanazt ami a neten is megtalálható) és azon végig mentünk meg leadták fél órában a könyv tartalmát (ami szintén megtalálható a neten).

Tehát ezek alapján szükségtelen a tanfolyam, én úgy készültem, hogy elolvastam egy könyvet (2000-es kiadás) meg elolvastam az elsősegély.hu oldalról letölthető frissebb tananyagot meg megnéztem a videókat a youtubon. A tanfolyamon is voltam, de mondom, annak az anyaga addigra már ismert volt számomra.


Nem fogsz egyébként megbukni, maga a vizsga egy vicc, ahhoz képest hogy ugye két kötelező feladat van és tétel húzás, tőlem mindössze az eszméletlen beteg lélegeztetését kérték (azt is orrbefújás nélkül) és kész.

4 perc alatt végeztem.

2014. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül elmentem a tanfolyamra, ami nekünk ez az egy alkalom volt, összesen 3 óra. De az a vicc az egészben, hogy 17.000-be került, ez tartalmazta a tanfolyamot, egy könyvet, amit majd vissza kell adni a vizsga után...! És még a vizsgadíjat. Meg a vizsgahelyre szállítás díját, de úgy alakult hogy hozzánk jönnek ki a vizsgáztatók, ezt a pénzt mégsem adják vissza.

Ezért akarta volna 'kispórolni'. Megérte egyébként hogy lássam élőben hogy mit hogy kell csinálni, csak hát nem ennyiért...

2014. márc. 2. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!