Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket fogják nézni felvétel...

Melyiket fogják nézni felvételinél/pontszámításkor?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a felvi.hu-n van egy pontszámító kalkulátor és van egy olyan része, hogy 'középiskolai tantárgyak eredményei' :

-magyar nyelv

-magyar irodalom

-történelem

-matematika

-egy idegen nyelvet lehet választani

-egy természettudományit lehet választani

Nos, ők majd azt az idegen nyelvet választják meg azt a természettudományit, aminél jobb jegyed lett, ha nem függ össze a szakkal akkor is? Vagy ha nem így van, akkor hogy? Előre is köszönöm


2014. márc. 1. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:

te választod az idegen nyelvet is és a term. tud. tárgyat is és értelemszerűen azt, amelyikből a legjobb voltál.

a választott szakkal ez nincs összefüggésben, ezek a tanulmányi pontok számításához kellenek.

2014. márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amelyiket te megadod. És nem kell, hogy a természettudományi tárgy megegyezzen azzal, amiből az érettségit teszed, és amelyik szakra jelentkezel, amennyiben persze ez valamilyen természettudományos szak. Például én a biológia jegyem adtam meg, mivel abból van a legjobb jegyem, közben emelt földrajz érettségit teszek, és földrajz szakra jelentkeztem. Pusztán csak azért, mert földrajz csak első két évben volt, akkor még viszont nem nagyon érdekelt, így nem is tanultam annyira, és ezért inkább beírtam a biológia 4-esem, mint a földrajz 3-ast.
2014. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!