Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha angol szóbelire megyek,...

Ha angol szóbelire megyek, akkor hogy köszönjek, angolul vagy magyarul?

Figyelt kérdés
Angol szóbelire megyek és nem tudom hogy hogy köszönjek amikor bemegyek és kijövök.Az angoltanárom azt mondta h angolul,de én nem tudom hogy az mennyire lenne jó,mit gondolna rólam a vizsgabizottság/igaztató,tanár.Tudom hogy ez egyáltalán nem fontos vagy nem tudom,de én nekem ez mégis fontos!

2014. márc. 2. 21:17
 1/8 anonim válasza:
Én 2hete voltam... Köszönj angolul! Ha magyarul beszélnek akkor te is! Sok szerencsét a felvételihez! ;)
2014. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Angolul. A szóbeli vizsgák része szokott lenni abemutatkozás, amihez már hozzátartozónak vehetik, hogy milyen a "belépésed", azaz csinálj úgy, mintha Angliában lennél és belépnél egy terembe, ahol angol tanárok/emberek rád várnak. :-)
2014. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És amikor szólítanak hogy xy akkor "nyitom az ajtód,de amikor már bent vagyok a teremben és látok mindent a tanárokat,akkor is angolul köszönjek?(Good morning!,Good afternoon!)
2014. márc. 2. 21:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(akkor angolul) :))
2014. márc. 2. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönj németül! :D A poén sose rosz, legalább megjegyeznek. "tudod az a gyerek amelyik németül köszönt"
2014. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Német nyelvvizsgán jártam úgy, hogy tök véletlenül angolul jutott eszembe egy szó...kicsit kínosnak éreztem, de 83% lett, szóval nem az ilyen apróságokon múlik :)
2014. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Angolul köszönj.


Egyébként nekem is sikerült összehoznom azt angol szóbelin, hogy yes helyett ja-t mondtam, mondjuk egyből kapcsoltam és elnézést kérve kijavítottam :)

2014. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Baj nem lehet belőle ha angolul köszönsz, DE: amikor bemégy, még nem kezdődött el a vizsga, azt határozottan jelezni fogják, hogy mikortól számít vizsgának, legalábbis nekem a spanyol szóbelin így volt.
2014. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!