Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy igazolatlanért kaphatok...

Egy igazolatlanért kaphatok valamit?

Figyelt kérdés

Ellógtunk iskolából a 6. óráról, és beirt minket az osztály főnökünk hiányzónak. Ezt onnan tudom mert mondták azok az osztály társak, akik ott maradtak. Szóval 1 igazolatlanért kaphatok valamit? Vagy esetleg a szülőket értesitik erről? Vagy lebeszélhetem a tanárral, hogy azért mentem el mert fájt a fejem?

14/f



2014. márc. 12. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha "fájt volna a fejed", akkor tőle kellett volna elkéredzkedned.


Önmagában 1 igazolatlannak nem lesz semmi következménye; 20-nál már megvonják a családit.


Hivatalból nem köteles szólni a szülőknek, ha akar szól, ha akar, nem, ez attól függ, hogy milyen viszonyban vagy az osztályfőnökkel, illetve milyen a viszonya az egész osztálynak; ha aggódó, érdekli a gyerekek sorsa, stb., akkor valószínűleg szólni fog, ha meg csak "ráerőszakolták" az osztályfőnök szerepet, akkor nem.


Jogi következménye nem lesz, ha pedig lelkiismeret-furdalásod van, akkor mondd meg a szüleidnek, hogy mi volt; ők is voltak gyerekek, pláne iskolások, ők is lógtak egyszer-egyszer, meg fogják érteni, megdicsérni nem fognak, az biztos. Ha meg amúgy se vagy lógós, meg azért teljesítesz a suliban, akkor nagy baj nem lesz. Csak mondd el nekik, hogy a lelki békéd meglegyen.

2014. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :) Hát lelki békém az megvan, nincs lelkiismere furdalásom. Hát igen, tőle kellett volna elkérezkedni, de igazából nem akartunk elmenni, csak 15perc keresés után se találtuk a tanárt, és ugy döntöttünk hogy elmegyünk. Tehát akkor a tanáron múlik hogy szólni fog a szülőknek vagy sem.
2014. márc. 12. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom 10 igazolatlan után veszik el a családit. Nálunk egy igazolatlan után már küldetik is a jegyzővel a szülőnek, hogy van igazolatlanod.
2014. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez mindenhol máshogy működik. Egyébként köszi a segitséget, kiderült, hogy nem találta a naplót. Ma találta csak meg reggel, de azt mondta, hogy utólag nem ir be minket úgyhogy megúsztam :) Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 13. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!