Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar írásbeli érettségin,...

Magyar írásbeli érettségin, ha olyan szerzőt kapok aki nem ismerek, arról mit lehet írni?

Figyelt kérdés
Nemrég megnéztem a régi érettségiket és olyan nevekkel találkoztam szembe, akikről nemtudok semmit,mert az egy dolog, hogy ismerek egy csomó magyar költőt, de ha véletlenül ilyet kapok, hogy Mándy Iván vagy Füst Milán ezekről hogy írjak bevezetést? pedig Lázár Ervinről már hallottam, de róla se tudnék...
2014. márc. 17. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Elemzést bármiről lehet írni, annak a műről kell szólnia.

Az én időmben még nem is volt ez a hülye bevezetősdi, ez most kötelező? Nekünk a bevezető is a műről szólt, nem a költőről. Pont ez lenne az elemzés lényege.

2014. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 éve érettségiztem, 88%-os lett. Bár én olyan szerző művét választottam, akit ismertem, de egy szót sem írtam róla a fogalmazásban. A bevezetésnek nem muszáj a költőről szólni.
2014. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Így van, nem muszáj a szerzőről írni.. tereled a szót mondjuk a korszakra, stílusra stb, és a végén írsz pl. egy ilyet, hogy kiemelkedő alakja Mándy Iván és írod az elemzést a műről. :)
2014. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A művet kell elemezni, nem az író életéről írni

A művet pedig sok szempontból lehet elemezni

2014. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én egyet értek veletek, de a magyar tanárom egy s@ggfej ugy látszik másoknak nincsenek ilyen elvárásai...
2014. márc. 17. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez az, mindenkit nem lehet ismerni

még a legnagyobb jóindulattal sem

2014. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az érvelések nagy része nem egy adott költőről szól, csak említened kell műveket. Vagy azon nem is gondolkodsz, hogy érvelést írj?
2014. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!