Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoftverfejlesztő Okj képzésrő...

Szoftverfejlesztő Okj képzésről kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy semmi értelme, mert azt már olvastam párszor. Ha van aki elvégezte az Ő véleményére kíváncsi vagyok.

24 éves vagyok még sosem foglalkoztam komolyabban programozással, pár napja forgatom a Java 24 óra alatt könyvet, illetve szeptembertől tervezem az okjs képzést. Utána még egyetem is lehet programtervezőn.

Nem vagyok hülye az informatikához, mindig is ezzel akartam foglalkozni, csak aztán másfelé keveredtem...

Illetve az informatikai rendszergazda képzés (még ezen is agyalok) ér valamit?



2014. márc. 19. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha programtervező informatikusnak akarsz menni, akkor felesleges előtte OKJ-vel tölteni az időt.

Az OKJ valóban semmit se ér, érdemlegeset nem tanulsz, sok a kitöltőanyag. Én anno jártam 2 éves programozóira, de csak azért csináltam, mert közben jártam cisco CCNA-ra is. Egyiknek se volt semmi értelme. Viszont ha egyetemre mész, ott tanulsz jó dolgokat, szemléletmódot, tervezési, implementálási dolgokat, meg amit akarsz.

2014. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ragaszkodsz az OKJ-hoz, nincs olyan munkaadó akit komolyabban érdekelne egy ilyen papír. Ahol a papírok fontosak ott elvárnak minimum egy BSC/főiskolai diplomát. Ahol nem annyira fontos, ott a tudás/szakmai tapasztalat alapján dőlnek el a dolgok, annyit meg nem fog neked adni semmilyen OKJ, hogy a legtöbb állásra eséllyel pályázz. Így aztán annyit tudok javasolni, hogy ásd bele magad egy területbe/témába ami érdekel, olvass sokat és gyakorolj sokat. Ha pedig érzed magadban az erőt, akkor megcélozhatsz egy progterv vagy mérnök-infó képzést. Viszont ha úgy érzed, hogy van felesleges 1-2 éved egy OKJ-ra, akkor kezd el azt.
2014. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Igazából a program. tervezőtől félek egy kicsit. Gondolom ott azért nem árt ha van valami háttértudás is. Meg van már egy diplomám, úgyhogy az egyetemre nem biztos hogy szeretnék még egyszer járni.
2014. márc. 19. 12:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval azt akartam kihozni az előzőből, hogy az egyetem egy kicsit komolyabb elkötelezettség (időben, hallgatói szerződés, és nekem már pénzben is), míg az okj 1,5 év és mivel nincs szakképzettségem, úgy ingyenes is levelezőn.
2014. márc. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!