Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szakközépiskolából át...

Ha szakközépiskolából át szeretnék menni egy gimnáziumba, akkor a második idegen nyelven kívül kell még valamilyen tantárgyból különbözeti vizsgát tennem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy én jelenleg egy vendéglátóipari szakközépiskolában vagyok 9.-es, de 10.-től szeretnék egy gimibe átmenni, mivel nem szeretem a szakmai tárgyakat, rájöttem, hogy nem szeretnék szakács lenni. Hallottam már olyanról, hogy valaki átment szakközépből gimibe, szóval nem lehetetlen az átvétel, de a kérdésem az lenne, hogy tényleg a főbb tantárgyakból és a közismereti tárgyakból is kéne különbözeti vizsgát tennem?:/

2014. márc. 20. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogadó intézményben kell megkérdezni
2014. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt az átvevő iskola igazgatója dönti el, ezért csak tőle tudsz pontos választ kapni.

Elképzelhető, hogy másból is kell, ha pl. nem egyezik az óraszám, vagy a szakközépben nincs olyan tantárgy.

Nyilván amíg te főzni tanultál, addig valamilyen más tárgyra meg nem maradt idő, amit a gimnazisták tanulnak. Az igazgató dönti el, hogy melyikből kér vizsgát.

2014. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen #2-es válaszoló!:)
2014. ápr. 2. 10:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Hajrá, sok sikert! :-)
2014. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. ápr. 2. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!