Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért menne egyes tantárgyak...

Miért menne egyes tantárgyak ilyen nehezen?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legkeményebb iskolájába járok... És pár tantárgy nagyon nehezen megy. Most vagyok 9.-es 15 éves és fiú. Általános iskolában majdnem kitűnő lettem. De most fél évkor 4 tantárgyból buktam meg. Eddig életemben még 3-as se lettem semmiből se félévkor se év-végekor. Amikből megbuktam az a matek, kémia, föci, töri. Matekot teljesen nem vágom sose... Bárkivel tanulok... (család tag, külön tanár mindegy csak egyesem van matekból) Kémia a 2. félévben javítsanak indult abból nem lesz gond mint ahogy a föcivel sem. Na de a Töri még egy érdekes "történet". 6 db egyesem van és mind TZ. Év elejét betudom annak hogy lusta volt. Tudtam hogyha nem kezdek el tanulni meg fogok bukni. A Törire így nagyon ráhajtottam. Az előző TZ-re a testvéremmel 3 órát tanultam + előtte 2 nappal is tanultam mégis egyes. 65-ből 10 pontom lett... És ami nagyobb vicc hogy imádom a történelmet.


Gondoltam hogy a képességeimmel lehet a gond így orvoshoz fordultam tanulási készség vizsgálatának céljából. A vizsgálatok után megállapították hogy sokkal okosabb vagyok az átlagbál. Jobban olvasok, számolok, helyes írok.


Bevallom magamnak is hogy sokszor nem tanulok. De amikor egy nagyon kemény doga van készülőben akkor nagyon oda teszem magam de mégis csak 1-est kapok. A többi tantárgyból pedig nincsen gondom



2014. márc. 26. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl kemény iskolát választottál. Ennyi.

Vagy lehet, hogy csak szimplán rossz a tanulási módszered. Nem tudom felfogni, hogy kaphattál töriből egyest, amikor több mint 3 órát fordítottál rá.

2014. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az iskola lehet az oka.. Nem tudom ismered e de a Mechwartba járok Debrecenbe. Csak az a gond mióta tudom a közép iskola fogalmát azóta tudom hogy én ide akarok járni iskolába
2014. márc. 26. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
A Mechwart annyira nem kemény. Ha ott megbuksz elég retardált vagy.
2014. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy az ország egyik legkeményebb iskolája, az erős túlzás. Megkockáztatom, hogy a 100 legjobb iskola rangsorába sincs benne.
2014. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem a keménységről van szó inkább az hogy na ismerjük el keményke a tanárok..
2014. márc. 26. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is oda jártam és egyáltalán nem vészes. Ha neked teljesíthetetlenek a követelmények, akkor elég ostoba lehetsz...
2014. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb a helyesírásod, mint az átlagé? Biztos?
2014. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
helyesírás??? na így már nem hiszek el neked semmit -.- xd
2014. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!