Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol végzik el a discalculia...

Hol végzik el a discalculia vizsgálatot?

Figyelt kérdés
A fiam 18 éves. Mindig is nagyon nehezen ment neki a matek, de rengeteg munkája van benne (különórák) stb. és eddig mindig valahogy meg lett neki a kettes. Idén sajnos már borult a léc és esélytelen, hogy átmennyen. Nem szeretnénk hogy az egész nyara tanulással mennyen el, valószínüleg a semmiért. Ill. 1 év múlva az érettségibe meg bele se gondoltunk, ő nagyon fél tőle. A matek tanárja nagyon negatívan áll az egészhez, szerintem nem is hisz ebben a betegségben, vagy konkrétan csak nem érdekli és nem akar vele foglalkozni. Szóval rá nem lehet számítani hogy segítsen. Azt szeretném kérdezni hogy hol lehet elvégezni ezt a vizsgálatot? Ill. ha van valami cím v. szám amit felhivatok az nagyon jó lenne. Budapest környékén lakunk.
2014. márc. 28. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Első körben a nevelési tanácsadóba kell menni, aztán a Tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottsághoz. Nem árt egy szaktanári vélemény hozzá, legalább annyi, hogy mit nem tud. az interneten találtok diszkalkulia tesztet önvizsgálathoz. A diszkalkulia nem csak annyit jelent, hogy az iskolai matek rosszul megy neki, hanem az alapvető egyszerű, akár kétjegyű számolási műveletek, becslések, boltban fizetés.

átmeNJen

2014. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pénzzel már egész jól bánik. (Sokat fejlődött, ezért ha nem tudnám nem venném észre) Amiben nagyon elszokott veszni az a mértékegységek. Pl. ha le van küldve 2 kiló krumpliért 3x annyi időbe telik neki mire összemérlegeli :) Átváltani dekába már nem biztos hogy tudná. De négyzetmétert mondjuk négyzet centiméterbe esélytelen. Ill. a 6-os és a 8 as számot gyakran összekeveri. + olvastam hogy a discalculia egyik főjellemzője hogy újjakon számol. Az is illik rá. A szakértői vélemény mint írtam sajnos nem lesz. Anélkül is van esély hogy kap felmentést?
2014. márc. 28. 16:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja igen és ha nincs nála telefon teljesen eltéved hogy mennyi az idő. Utálja a mutatós órát.
2014. márc. 28. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez tényleg diszkalkulia, de hamarabb kellett volna foglalkozni vele. Csoda, hogy eddig eljutott, de az érettségi reménytelen. Gondolom, tanári vélemény nélkül is érvényes a vizsgálat, de nem értem, mitől olyan nehéz a tanárnak három sort írni, hogy a gyerek mit nem tud. Akár az igazgató is felszólíthatja, hogy adjon egy rövid véleményt. Minél hamarabb kérjétek a vizsgálatot, ne az érettségi évében.
2014. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából én magam sem tudtam, hogy van ilyen és mivel egész jól összehoztuk hogy átmenjen idáig nem tűnt fel. Gondolom általános iskolában sem a tanároknak. Számolni gond nélkül megtudott tanulni.


A tanárjával amikor beszéltem annyit közölt hogy tanulnia kéne. Mire én azt mondtam hogy heti kétszer így is jár + matekra, többször meg sem anyagilag sem semmilyen más okból nem tudjuk megengedni. Az ilyen cosinus szögek számolása, meg amit mostanában vesznek hogy coordináta rendszerben vannak ábrázolva háromszögek és azt kell kiszámolni egyenlettel teljesen reménytelen. Azt sem tudja miről van szó (hozzáteszem hogy én sem) ez már átlagos gyerekeknek sem lehet egyszerű.


A fiam egyébként az iskola legjobbja nyelvekből 10 ikbe ötös emelt érettségit tett tavaly felsőfokot, és idén csinálja a német közepet. + jár még spanyolra. Szóval a tanár úgy áll hozzá hogy az egyik legokosabb gyerek a suliba és sz@rik a matekba.


Szerintem ha odamennék ezzel hogy szakvéleményt kérnénk szépen discalculia vizsgálat miatt meglenne győződve róla, hogy csak kiaakarom menteni a nemtanulom kisfiamat.


Azabaj hogy az alap dolgokkal nincsen problémaja. Pl. tudja mik azok a páros számok. Meg összeadni kivonni is. Talán többnyire sikerrel még 2jegyüeket is.


Muszáj hogy az iskolai tanárnő véleménye legyen? Mert a családban van egyetemi matek tanár. (Akihez régebben járt is)

2014. márc. 29. 07:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, most ne azon problémázz, hogy ki adja a szakvéleményt, hanem menjetek el a nevelési tanácsadóba, anélkül is meg kell hogy vizsgálják. De amúgy nem azt kellene megállapítania a tanárnak, hogy diszkalkuliás a gyerek, hanem hogy már bocsánat, de hülye a matekhoz.

Itt egy cikk a szülőhöz szólva [link]

Meg egy másik egy sorstárs szemszögéből: [link]

Meg egy harmadik a jogi oldalról [link]

2014. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején nem kellett semmilyen szaktanári jellemzés, persze ez azóta lehet h változott. Ami viszont biztos, h nem változott, az a rettenetesen hosszú várólista, úgyh sürgősen kezdjétek el intézni. A helyedben én hétfőn már azzal nyitnék, h kérnék időpontot a nevelési tanácsadóba. Az sem 2 nap amíg az ott elvégzett teszteket kiértékelik, az igazi türelempróba azonban a szakértői bizottság. Nekem annak idején fél évet kellett várnom, amíg sorra kerültem...
2014. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom és köszi, ezért is szólt a lurkó hogy most kezdjem el intézni :)
2014. márc. 30. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!