Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves debreceni és marosvásár...

Kedves debreceni és marosvásárhelyi orvostanhallgatók! Válaszolnátok nekem néhány kérdésre?

Figyelt kérdés
Szóval a két város egyeteme között vaccilálok, és lenne néhány kérdésem. Mi alapján vettek fel? Bentlakásban vagy kintlakásban laktok?És hogy találtatok szállást? Az egyetem olyan, mint amilyennek képzeltétek? Elégedettek vagytok az eddigi teljesítményetekkel? Milyen fontosabb tantárgyaitok vannak? És a tanárok milyenek? Fizetősön vagytok? De amúgy minden érdekel, főleg a debreceni egyetemmel kapcsolatos tapasztalatok, mivel erdélyi vagyok,és nem tudom pontosan hogy működik odaát. Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 30. 18:14
 1/8 reptoid ***** válasza:
100%

Debreceni Egyetem:

Érettségiznünk kellett, és annak az eredménye alapján vettek fel. Ezt a bentlakás-kintlakás dolgot nem teljesen értem, bocsi :D Én debreceni vagyok, itthon lakom. Sokan vannak kollégiumokban, amik az egyetemhez tartoznak, illetve vannak olyanok is, akik albérletben laknak.

Elégedett vagyok magammal, bár szerintem ennek túl sok köze nincs az egyetemhez. A tárgyak félévenként változnak, az első 2-3 évben nagyrészt elméleti alapozótárgyak vannak mint biokémia, élettan, anatómia, pathológia. Utána belgyógyászat, ami utána hatodévig végigkísér, illetve egy csomó másból is vannak tárgyak a szülészettől a fogászatig. A tanárok - mint az élet minden más területén - vegyesek. Vannak full gyökerek meg tök jó arcok is, sokszor intézetfüggő a dolog.

Államin kezdtem, de mivel korábban jártam másik egyetemre is, és mivel az állam csak véges számú félévig biztosítja a tanulásom, ezért itt a végére fizetősön vagyok.

2014. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A bentlakás-kintlakás dolgon az albérletet vagy a kollégiumot értettem, igen.

És vajon ha én itthon érettségizek, átszámítják a jegyemet, vagy hogy megy?

2014. márc. 30. 19:20
 3/8 reptoid ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Vannak elérhetőségek is a linkeken, ott pontosan is rá tudsz kérdezni a dolgokra, ha valami nem tiszta.

2014. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hű. Köszi a gyors és hasznos választ!

Amúgy még írhattok!

2014. márc. 30. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Te erdélyi vagy ?
2014. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem erdélyi vagy, inkább a DE-re jelentkezz
2014. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, erdélyi vagyok.
2014. júl. 12. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a pesti orvosira járok, de egyszer beszéltem egy marosvásárhelyi orvostanhallgatóval a könyvtárban, valami csereprogram keretein belül jött Budapestre. Azt mondta, hogy nincs nagy csapatszellem, mert a teljesítményük alapján szabják meg, kinek mennyit kell fizetnie az egyetemért, így jegyzetet kölcsönkérni, stb elég lehetetlen náluk. Mindemelett szereti nagyon, azt mondta.

A DOTE-sokról túl sokat nem tudok. Medikus kupán (egy sportverseny a 4 orvosi között) mindig roppant hangosak, de látszólag nagy az összetartás náluk, és szeretik. Mint ahogy mi is szeretjük a SOTE-t, és egy SZOTE-st sem hallottam még panaszkodni Szegedre. Meg persze a POTE-sok is megvannak. Gondolom Marosvásárhely sem lehet rossz, de ott tényleg eléggé más a rendszer, ha jól tudom.

Kérdezz rá erre a felvi.hu-n, tudd meg, hogy államira felvennének-e Magyarországra rendesen. Ha igen, akkor döntsd el, hol tudnád inkább elképzelni a jövődet, és az alapján dönts. Ha Erdélyben akarsz maradni, akkor hasznosabb lenne Marosvásárhely, mert bár a képzés magyarul van ott is, attól még lesznek román betegeid, jó ha gyakorlod a kommunikációt mindkét nyelven a kórházi gyakorlatok során. Ha viszont itt akarnál élni később, akkor jobb lenne neked egy magyarországi egyetem szerintem.

2015. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!