Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphat valaki teljes állású...

Mkoppanyi kérdése:

Kaphat valaki teljes állású tanári kinevezést úgy, ha már mást jóval korábban továbbképzési alapba felvéve, tanúlmányait részben támogatva megszerzi az adott szakra szóló oklevelet?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!

Az alábbi problémában kérném segítségeteket: általános iskolai tanár vagyok és jelenleg szabadságomat töltöm gyes után, szeptemberben állok ténylegesen munkába. Gyermekem születése elôtt egy harmadik szak elvégzését kezdtem meg, mivel nem volt adott tantárgyra szakos kollega, most gyes alatt sikeres államvizsgát is tettem, de a nyelvizsga mèg folyamatban van. Közben kiderült, hogy akit helyettesítőmként alkalmaznak visszatértemkor fel szertnék venni állandóra, viszont neki csak arra a szakra van végzettsége, amit én is szereztem, csak ugye még nyelvizsga... Tehát vezető közölte, hogy ilyen szaktárgyi órákra őt fogja beosztani, de az én másik szakmainak egyikéből is kap valószínű órát, de ehhez neki nincs végzettsége, sőt a helyetesített óráim mellett most is tanít olyan tárgyat, amihez csak nyelvvizsgával rendelkezik. Összesen 6 db olyan szakóra van, ami végzettségével tanítható, viszont nekem így jóformán nem marad óraszámom ( pedig a képzést is azért vállaltam 2 kisgyermek majd a megszületett 3 pici mellet, hogy az évek alatt csökkenő természettudományos óráim mellett ne legyen gondom a jövőben) Hát most van:( Szerintetek mit tehetek, hova fordulhatok. Vezető szerint bőven megférünk egymás mellet, Gyors egyszerű fejszámolássa én pedig azt látom, hogy nem, vagy legalább is az én káromra:(



#diploma #tanár kinevezése #nyelvizsga hiánya #végzettség nélküli tanár
2014. ápr. 5. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen vezetö sem köteles csak azért alkalmazni valakit az adott szakra, mert régebben van a munkahelyen.


Ezen kivül az igazgató érthetö módon nem egy 3 gyerekes anyának ad sok óraszámot, mert akkorcsak gondja van a helyettesítésekkel.


Bárhová is csak akkor mehetsz reklamálni, ha az igazgató az adott szak elvégzése elött írásban vállalta, hogy amennyiben ezt megszerzed, ilyen szakra is alkalmaz. Attól, hogy te akármit tanulsz,az nem kötelezi a fönöködet semmire.

2014. ápr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
NEM az igazgatók döntenek már, hanem a KTI. Hála, Rózsikának.
2014. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amire az illető kollégának nincs végzettsége, azt nem taníthatja. PONT. Ilyen órákat adni neki törvénytelen (lásd köznevelési törvény).

Fordulhatsz a panasszal a fenntartóhoz vagy a megyei kormányhivatal oktatási főosztályához, akik ilyen esetben hatósági jogkörben járnak el.

2014. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2, nem tudom, mit nevezel KTI-nek, de tantárgyfelosztásról bizony az igazgatók döntenek, és általában az alkalmazásról is, átruházott jogkörben.
2014. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3. válaszoló mondja, csak olyan szakot taníthat bárki, amiből képesítése van. A nyelvvizsgádat igyezz letenni, mert addig a te újabb diplomád se érvényes. A kötelező óraszámodat, legalább 22-t ki kell hogy hozza, ha teljes állásban vagy státuszban. A tankerületi igazgatóhoz fordulhatsz, kérdés, hogy megéri-e, mert szerintem röviddel ezután máris nézhetsz új munkahely után.

De ne haragudj: egy tanárnak ilyen helyesírási hibákat elkövetni, mint tanulmányai hosszú ú-val, nyelvvizsga 1 v-vel (jó, másodszorra már 2 lett), helyettesít egy t-vel, mellett egy t-vel, és az apróságokat, amikre rá lehet fogni, hogy elírás, most nem is emeltem ki.

2014. ápr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem gondolom azt, sőt tudom, hogy amíg én nem rendelkezem nyelvvizsgával, addig nincs szakképesítésem sem! Én ezzel nagyon is tisztában vagyok. Számomra az a szomorú, hogy úgy akarnak alkalmazni 1 db szakkal embert, hogy majd az én szakom óráival pótolgatják az óráit. Ráadásul nekem ezt a képzést, mint fentebb írtam továbbképzési alapból támogatták (egy részét)....ráadásul én még nem vagyok ott, nem én vagyok, aki jogosulatlanul tart órákat. Én folyamatosan teszek az ellen, hogy a csökkenő óraszámaim kompenzáljam, most is végeztem olyan akkreditált továbbképzést, amivel tovább léphetek egy újabb szak irányába, de már most is lehetővé teszi, hogy bizonyos tárgyat felső tagozaton taníthassak.

A nyelvvizsgát is nem megúszni akarom. Teszek ellene, azt gondolom, hogy nem állja meg az a helyét, hogy 3 gyerek=kevesebb óra, mert ez kissé diszkriminatív szagú, de azt is törvény szabályozza, hogy a min. 22 órának, mindenkinek meg kell lennie.

Valamint azt sem garantálják szerintem sehol, hogy helyettesítőként kinevezést kapsz utána. Nálunk meg majdnem úgy néz ki, hogy én köszönjem meg, ha megoldják a 22 órámat...

Mellékesen köszönöm a helysírási hibákra való cseppet sem odaszúrós megjegyzést.Jogos, nem olyan lelkiállapotban vagyok, hogy azt nézzem, hogy mit pötyögtem a telefonon és az mit egészít ki és én azt hogy írom át és nem jól, de mindegy valakinek ezt is meg kell látni, hisz igaza van. De lehet gyűjteni a + pontokat( egy helyesírási hiba egy + ) Nézd tisztában vagyok a hibáimmal.

2014. ápr. 5. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha valaki TUD helyesen írni, akkor az MINDIG helyesen ír, mert ez neki a természetes. Legfeljebb néha mellényúl a billentyűnek, de ennél többet nem vét a szabályok ellen.
2014. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretném tovább offolni a saját témám, és nem haragszom.

Írtam is tisztában vagyok a hibáimmal. Én nem kezdtem magyarázgatásba, de kérlek te se elemezz sorról sorra, és mit miért ki hogy véthet, úgy látom TE magyarázatot úgy is tudsz mindenre. Örülök neki, hogy neked minden ilyen OK az életedben.Egyébként nem rád tartozik, de több mint 72 órája nem aludtam, de ez az én problémám.....ma még a nevemet sem tudtam rendesen aláírni egy bizonyos helyen .....de nem gondolom...mindegy megint semmi kedven szembemenni semmivel és senkivel a tény az tény...legalább lehet most min rágódni: azt a mindenit még helyesen írni sem tud, lehet további következtetéseket levonni ha ez neked jó akkor tegyed PONT

2014. ápr. 5. 21:19
 9/9 A kérdező kommentje:

ÉS igen csak, hogy lezárjam az újabb okfejtéseidet, igen valakinek ez természetes és csak úgy jön...valakinek meg az természetes, hogy diff. egyenleteket oldjon, meg programokat írjon. Na, hát valakinek meg ez nem jön csak úgy, mondtam nem vagyok tökéletes, elnézést kérek!

Ugye, azért milyen könnyű a másikban a hibát megtalálni, nem az értéket!

2014. ápr. 5. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!