Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért felejtem el, a már...

Miért felejtem el, a már megtanult tételeket?

Figyelt kérdés

80 szóbeli tételből fogok vizsgázni, és egyszerűen ez akkora mennyiség, hogy nem tudom egyszerre megtanulni.

Nagyon gyorsan megtudom tanulni az egyes tételeket, de gyorsan el is felejtem. Kb. 3-4 nap múlva már nem emlékszem szinte semmire, az azelőtt kitűnően megtanult tételre.

Plusz 80*5=400 oldal összesen az a tananyag, amiből le kéne vizsgázni. Ez túl sok, nem értem másoknak, hogy sikerül ez...


Ti, hogy szoktatok felkészülni hasonló mennyiségű tananyagból?



2014. ápr. 7. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyors tanulás, gyors felejtés.


Ezek szerint 3-4 nap alatt esik ki a fejedből. 3-4 nap után olvasd át őket. Akkor már nem kell sokat foglalkozni velük, csak emlékeztetőnek. Ahogy mélyül a tudás, úgy lehet majd növelni a napok számát.


Keress rá az Anki szóra, szépen leírják, hogy működik az emlékezés. [link]

2014. ápr. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ebben videóban sok hasznos tanács van összefoglalva tanulási tippeket illetően. https://www.youtube.com/watch?v=faRoPyTdGFM
2014. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!