Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri emelt érettségi szóbeli...

Töri emelt érettségi szóbeli tételek? (lent)

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a tételsor (20-30 ttl?) évente változó tehát nem lehet konkrétan előre tudni, viszont megvan az a lista (hasamra csapok pl 60-70 tétel), amiből ezt kiválasztják, ergo nekem lehet jövőre előre készülni attól függetlenül, hogy nem tudom a pontos tételsort még?


Köszönöm.



2014. ápr. 8. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak változó, de nagyon titkos is. A témakörök listája nyilvános, oktatas.hu.
2014. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincsen ilyen teljes lista, az adott évben van kiválasztva. Amíg nem kerül nyilvánosságra az adott évre vonatkozó tematika (november-január között általában), nem lehet sokat tenni.


Azt viszont érdemes tudni, hogy a tematika összeállítói is általában kényelmes emberek és nem szeretnek a nulláról csinálni mindent. A vonatkozó szabályzás szerint legalább a témakörök harmadát kell évente kicserélni és ezt ritkán szokták nagyon túlteljesíteni. Tehát ha megtanulod az idei témaköröket, akkor jó eséllyel legalább a felük, szerencsés esetben kétharmaduk jövőre is ott lesz a tematikában.

2014. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van még majd' egy évem az emeltig, szóval ha megtanulom, átnézem az utóbbi 2-3 év tételeit akkor már jól állok? :)


Köszönöm a válaszokat egyébként.

2014. ápr. 9. 18:44
 4/4 igen igen ***** válasza:

Szia!


Ha még érdekel, engem egy vizsgáztató elnök készített fel emelt törire, aki kilopdosta az eddigi emelt töri szóbeli tételeket (felírta magának stb)


Ez 30 tétel, és azt "mondta", hogy általában ez a 30 szokott lenni csak párat cserélnek ki belőle.


Ha érdekel akkor írj rám nyugodtan.


Amúgy én most megyek emelt törire

2014. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!