Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakiskola vagy gimnázium?

Szakiskola vagy gimnázium?

Figyelt kérdés
Közgazdász szeretnék lenni.Azon belül pénzügy és számvitel re szeretnék menni.Matekből 4 es vagyok. Mit gondoltok melyik lenne jobb választás?

2014. ápr. 8. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Gimi, ott jobban megalapozzák a hozzá szükséges matekot.
2014. ápr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Én gimis voltam, most pénzügy-számvitel szakra járok. Rengeteg évfolyamtársam jött közgazdasági szakközépiskolából, hidd el, jobban jártak vele. Nekik voltak már alapismereteik (mikroökonómia, makroökonómia, számviteli alapismeretek), nekünk gimiseknek minden új volt. Én is 5ös voltam matekból ott, de semmi pluszt nem jelentett a szakközéppel szemben.
2014. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
A szakközépsulival jól jársz
2014. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Én szakközépbe jártam, de informatika szakra és onnét mentem számviteli fősulira. Egyáltalán nem vészes fősulin a matek. Nem éreztem nagy hátrányát annak sem, hogy nem gazdasági szakra jártam előtte, de azzal többre mész mint matekkal mindenképp.
2014. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) akkor szakközépiskolával jobban járok? :)
2014. ápr. 8. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Én azt választanám, de egyikkel sem jársz rosszul.
2014. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem hát én szívem szerint gimibe mennék de azt választom amelyikkel a későbbi továbbtanulásnál többet érek ezért nem tudom hmajd későbbmelyik lenne a legjobb.
2014. ápr. 8. 14:32
 8/10 anonim válasza:
0%
Szakiskolával jobban jársz, ott a szakmára összpontosítanak, a gimiben pedig nem.
2014. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt sajnos 1-2 tanár, akik tök természetesnek vették, hogy első órán már tudunk mindent, mert középsuliban úgyis vettük az alapokat, holott azért jópáran - volt gimisként - sosem láttunk még mérleget, eredménykimutatást és a számlakerettükörről sem hallottunk.

Ha van a közeletekben közgazdasági szakközépiskola és a későbbiekben valóban (!) ezen a területen szeretnél elhelyezkedni, akkor érdemesebb oda jelentkezned, de (saját tapasztalatból) gimiből érkezve is elvégezhető.

Sok sikert!

#2

2014. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen van csak gyenge az a szakközépiskola a gimi viszont erősebb.ezért nemtudom h gyenge szakközépiskolát vagy erős gimnáziumot válasszam.
2014. ápr. 8. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!