Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abba kéne hagynom a BME- VIK...

Abba kéne hagynom a BME- VIK et és más szakot kéne keresnem?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok a BME-VIK szakán. Első félév végén minden tárgyam meg lett, 3-mas átlaggal. Ezzel az ott megismert emberek 70%-nál jobban teljesítettem, szinte senkinek nem lett meg minden.

Erős középiskolából jöttem, napi rendszerességgel tanultam, az első pár hét (2-3) után már szinte minden délutánom abból állt, hogy hazaértem és tanultam estig. Másnap iskola, hazaértem és tanultam hajnalig. Nem túlzok. Lehet azt hiszik sokan, hogy ez mind csak mese, meg ment közben a facebook, filmezés stb. Nem. Napi 6-10 óra egyetem (kb 3-4 tanóra)- de volt amikor 5 -persze volt heti egy tesi - tehát arra célzok hogy volt olyan amikor nem kellett annyira "szellemi munkát végezni" de a többi órán ha nem figyeltem- haladtam - lemaradtam. Volt olyan napom amikor reggel 8-ra mentem, és este 8-kor értem haza. (albérletes vagyok 15 percre az egyetemtől- nincsenek lyukas óráim), és este nekiálltam tanulni.

A vizsgaidőszakom nagyon nehéz volt, ugyan csak 4 vizsgám volt, egy hetet kellett tanulnom mindegyikre, egy kivételével mind meg lett elsőre. Bulikba nem jártam, hétvégéken tanultam, ha volt valamennyi időm, akkor azt a barátnőmmel töltöttem el, de a kapcsolatunk erősen meg érezte a kevés időt, amit rátudtam szánni.

Nem vagyok zseni, nem tudom az anyagot már órán megtanulni. Ennek ellenére butának se mondanám magam.

Az ok amiért ennyit kellett tanulnom a rengeteg számonkérés. A 2. héttől kezdve már órákon kis ZHk vannak, beugrók a laborokon, 6 héttől kezdve nagy ZHk, és persze házi leadások. A vizsgaidőszak végén két hét szünetem volt. Ezután jött a második félév, ami még most is tart.

A tananyag még nehezebb lett, még több számonkérés (könnyű hétnek az számít ha csak két kisZH m van, ami egy-egy délután felkészülést jelent a tárgyból ). Azt vettem észre, hogy egyszerűen nem bírom a konstanst tanulást.

Nem tud már érdekelni az anyag, amikor egy hetet tanulok egy ZH ra- igen, úgy hogy bejárok órákra, figyelek, haladok, majd még egy hét minden délutánjának szabad idejét egy ZH ra szánom, és így lesz kettes.

Nem bírom. De nem tudom feladni. Eddig mindig sikerültek a régebbi megpróbáltatásaim... De most?

Gondoltam arra, hogy rosszul tanulok, de nincs min változtatni. Ha matekból 15 féle típus példa van, muszáj csinálnom mindegyikből 4-5 darabot, hogy menjenek, mégis jön a ZH és akkor adnak egy "csak hasonló mint amit vettünk" et- Nem, nem bemagolom, hanem megértem és úgy csinálom, de jönnek a számolási hibák, a hibák a fáradság miatt, mindig van valami amit épp elfejetek összekeverek- 3 mas.

Nem akarom az összes órámat leírni. Nem akarom tovább részletezni, így is hosszú már. Tudom, másnak is nehéz, de itt semmiben se túloztam. És kezdem feladni. Nem hiszem el, hogy ez normális élet. Amikor péntek este lelkiismeret furdalásom van, hogy pihenek, mert tanulnom kéne. Mit tegyek? Maradjak és küzdjek? Vagy menjek könnyebb egyetemre? Talán más szak?



2014. ápr. 12. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Maradjál!

Erről szól az egész bme. Éjfélnél előbb sosem fekszem le, de van hogy csak 4-kor(6kor kelek...).

Úgy nézünk ki mint egy zombi péntekre. De valamit valamiért.

Az hogy mintatanterves vagy, az nagyon szép teljesítmény így eddig nem csúszol. Nagyon nehéz, rengetegszer igazságtalan a dolog, de végig kell csinálni. Azt mondják a munkának megérik a gyümölcse. Ennek viszont olyan kib*szott nagy gyümölcse fog érni, hogy nem lehet majd rátenni a mérlegre.

2014. ápr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

átérzem, én is elsőéves vagyok, tavaly kezdtem. amiket leírtál meglehetősen igazak, analízis1 vizsgára 4 napot készültem, de volt hogy egy nap 15 órát, viszont 8 óránál kevesebbet egyik nap sem. és akkor ez még csak a vizsga, a 2zh-ra külön külön 2 napot tanultam, és így lettem erős 2es :D (de legalább az egyetlen 2es, többi mind jobb lett)

elmondom nekem hogy sikerült átvészelnem. előadásokra nem mentem, kapásból 2szer több időm lett, csak gyakorlatokra mentem, amit pedig tudni kellet kiadott jegyzetből tanultam. remélem ismered [link] mert minden fő tárgyról vannak hasznos infók.

tudtommal te is aláírtad a hallgatói szerződést, és ha minden igaz már belekezdtél a 2. félévbe, így ha itthagynád már fizetned kéne. én azt tanácsolom folytasd, és ha majd elvégzed elmondhatod hogy te a bme-n végeztél :D

2014. ápr. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sidel ***** válasza:

Szia!

Nálam is ez a helyzet, bár már másodéves vagyok. Nekem az első félévem elég rosszul sikerült, utána a második és harmadik viszont elég jól, aztán mostanra úgy tűnik elfogyott az energiám. Elég gáz, amikor már a 6-7. ZH-t/vizsgát írom meg sorban egymás után úgy, hogy 1-2 pont hiányzik a jobb jegyhez, olyanok miatt, mint előjel, meg hogy félreszámoltam a 10^-3 -ont. Szerencsés vagy, amiért minden sikerült neked elsőre, így a többi év is "könnyebb" lesz. Nekem azért siklott félre ez a félévem, mert képes voltam 37 kreditnyi szakmai tárgyat felvenni, ami összesen 7 vizsga lenne. Túlvállaltam magam és most ennek iszom a levét. Én is rengeteget tanulok, egy héten többször is 8-18ig bent vagyok, aztán még ott vannak a mérések, a házik, a kisZH-k. Elég megterhelő tud lenni. Alig várom már a nyarat, hogy végre kipihenhessem magam.

A fölöttem hozzászólóknak meg annyit, hogy lehet, hogy hosszú távon megéri BME-re járni, de az nagyon nem jó, hogy annyit kell tanulni, hogy az embernek már az élettől is elmegy a kedve mire végez.

2014. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most taposom a negyedik évemet, ha minden jól megy nyáron államvizsgázok. Én ugyan építőmérnöknek tanulok, de így a végére brutálisan belefáradtam. Végig toltam bukás nélkül és nem mondom, hogy nem érte meg, de nagyon elfáradtam és nagyon végeznék már. A legszomorúbb, hogy pont most, a véghajrában kellene odatenni magam, haladni a szakdolgozattal, készülni az államvizsgára, stb., de pont most érzem úgy, hogy elfogyott minden erőm és motivációm.

Mesterképzésre is szeretnék menni, de őszintén szólva ha arra gondolok is elmegy az életkedvem. Ha már ennyi időt belefektettem, ez a 1,5 év már nem oszt nem szoroz, mindenképpen meg akarom csinálni, de a lelkem a háta közepére sem kívánja.

Hát ez van. Nekem a bennem kialakult rossz érzést azzal sikerül csillapítanom, hogyha megengedek magamnak egy-egy hétvégét, amikor tényleg semmi olyat nem csinálok, ami a sulival kapcsolatos. (nyilván sakkozni kell azzal, hogy ez mikor ideális) Ilyenkor általában 100%-ban a páromra koncentrálok, így rossz érzés sincs bennem.

Én azt látom az egyetemen, hogy direkt próbálnak rámenni arra, hogy a gyenge láncszemek úgy érezzenek, ahogy te és aki nem odavaló, az igenis adja fel és essen ki.

Rajtad múlik, hogy te gyenge leszel-e és ott hagyod, vagy azt mondod beállsz azon kevesek közé, akik szeretnének igazán jó szakemberekké válni és megcsinálod!

Nyilván nem éri meg, hogy ezért cserébe mentálisan beteg legyél, de ahogy valaki írta, valamit valamiért. Neked kell érezni, hogy végig bírod-e csinálni anélkül, hogy belerokkannál, avagy sem!

Minden valamire való szakon így éreznek a diákok. Valaki ezt bírja, valaki nem. Valaki szimplán csak lesz*rja és elvan az egyetemen 8 évig.

2014. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem katalógusos előadásokat hagyd ki, minek kínzod magad? :D

elég ha bejársz a gyakokra...maximálisan...


én nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra...most is azt terveztem hogy haladni fogok mert jövő héten 3 zh-m lesz...de gyakorikérdéseken b*szom el az időm :). Én is azt érzem, hogy kiégtem, pedig még csak másodéves vagyok. Igazából azt veszem észre, hogy az őszi félévekre még van lendületem, de tavaszira teljesen elfogy...nem elég az a két hét szünet a két félév között


de kitartást :)

2014. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Basszus, ez valami annyira jól meg van írva, hogy ki kéne tenni Schönherz koliba a liftközökbe.

Full ugyanilyen gondolataim voltak első év végén, én is végigtoltam tárgy bukás nélkül olyan 3.3-as körüli átlaggal.

Ne add fel! Semmiképp se! nem tudom hogy villanyos vagy infós vagy-e, de igazából mindegy, mert az előbbinek a 2. a legdurvább féléve, az utóbbinak az 1. Te azon már túlestél. Következő év is kemény lesz, de már egy picikét könnyebb. Harmadik év meg már érezhetően lazább, különösen szakirányon. Ne kételkedj magadban, ha végigviszed az első évet mintatanterv szerint akkor senki se tagadhatja, hogy idevaló vagy.


Egy BME-VIK-es.

2014. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

minden komolyabb helyen ilyen kb. az összes mérnöki szak (bme, miskolc, óbudai)

szopatnak orrba-szájba

2017. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!