Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Derékszögű háromszögnél, hogy...

Derékszögű háromszögnél, hogy lehet megkülönböztetni a szemközti befogót és a szomszédos befogót? Mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

szomszédos befogók vannak és szemközti átfogó


másképp nem lehet

2014. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3. rész.:Definíció a derékszögű háromszögben


[link]

2014. ápr. 13. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Lerajzoltam neked, remélem segít megérteni.

[link]

2014. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szomszédos befogót úgy szokták tanítani, hogy szög melletti befogó. Szerintem így egyértelművé válik, hogy melyik melyik.


De úgy is meg lehet jegyezni, hogy a szemközti befogóhoz úgy jutsz, hogy a háromszögön "át kell nézned" a csúcsból, hogy meglásd; ezért hívják szemköztinek.

2014. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a szög mellett két oldal van...szóval nem egyértelmű(legalábbis számomra) .

de azt hiszem már megvan.

Az alfa hegyesszöggel a szemközti a szemközti.


Am köszi mindenkinek,ment a zöld.

2014. ápr. 13. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a szög mellett két oldal van, de az egyik befogó, a másik átfogó. Innentől egyértelmű.
2014. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szomszédos befogónál ott beszélhetünk, ha egy konkrét szög van megadva. Pl. A derékszögű háromszög átfogója az egyik befogóval 33 fokos szöget zár be, akkor mekkora szöget zár be a szemközti befogóval?
2014. máj. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!