Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos vagy mérnök? Ha mérnöki,...

Orvos vagy mérnök? Ha mérnöki, akkor gépész, villamos, vagy informatikus, de igazából annyi minden érdekel, hogy biomérnökire lehet és proginfóra biztos, hogy beadom. Melyik éri meg jobban és miért?

Figyelt kérdés

Most felvételizek(informatika+matek a felvételi tárgyaim) mérnökire, de egyre jobban ott motoszkál bennem, hogy én mindig inkább orvos szerettem volna lenni.:S Viszont bioszt+kémiát jó pár éve nem tanultam, megéri ennyire a mérnöki, hogy ne legyek orvos és fordítva?Légyszíves az ilyen válaszoktól kíméljetek, hogy próbáld meg az orvosit, mert aztán még mindig csak 3év a mérnöki és simán átmehetsz, pont azért vacilálok, mert nem kívánok pályamódosító lenni, + ha már mérnöki és nem halok bele a tanulásba, akkor a mester a minimum. Annyira nem vet fel bennünket a pénz, és valószinűleg érettségivel nem igen kapnék munkát orvosira meg félév alatt nem sok esélyt látok(ráadásul 2éve végeztem, csak betegségek etc, így most kijavítom az infómat+matekot, csak kicsit kételkedem).Főleg a szakterületen tevékenykedőktől kérdem, de bárki írhat, csak akkor írja meg, hogy honnan az infó. Külföldön szeretnék majd dolgozni, nem csak a pénz miatt, de nem tagadom az is sokat vet a latba. Ti mit gondoltok? Ha a mérnökire szavaztok, akkor írjátok meg, hogy melyik, ill még ott a proginfó itthon kelendő de vajon külföldön is? Ja és még egy fontos szempont lány vagyok. Ugyanolyan esélyekkel indulnék mérnökként?Itt a munkáltatókra gondolok, előbbre jutás stb. Minden választ előre is köszönök szépen!


Ui.: Kellemes ünnepeket mindenkinek!:)


2009. dec. 21. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Orvosnak akkor menj, ha gyógyítani akarod az embereket.

Mérnök akkor legyél, ha van benned elhivatottság a világ jobbítására.


Ha csak az érdekel, h sok pénzt keress, akkor nyiss egy szépségszalont. Ahhoz nem kell egyetem.


btw: Kicsit sem szimpatikus, hogy kitaníttatod magad a mi adónkból, azután elhúznál külföldre, ahelyett, hogy Magyarország hasznára lennél.


Bocs, de ezt mindenképpen akartam, h tudd!

2009. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
A mi családunkban ősidők óta a férfiak gépészmérnökök. Nem nagyon hallottam tőlük,hogy mikor új kollegát vesznek fel,nőket alkalmaznának(: Az informatikus és az építészmérnökök közt egyre több a nő,ha mérnök szeretnél lenni,inkább ezt válaszd, De ha Te Magyarországon lelkiismeretes orvos szeretnél lenni,s ehhez van elég kitartásod,akkor inkább azt válaszd. Olyan kevés itt az igazán jó orvos(:
2009. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak írnám, hogy nem a TE/TI adótokból fogom magam kitaníttatni, a szüleim reggeltől-estig dolgoznak, az édesapám vállalkozó volt évtizedekig, és igen mindent bevallot, mindent befizetett ezért hiába mutatott a papíron szépen sokkal többet nem keresett egy viszonylag jól megfizetett alkalmazottól, úgyhogy bőven kifizette már a 2-3xosát is a tandíjamnak. Bocsánat, hogy nem nyitok szépségszalont, az nem igazán érdekel.:)

Ha CSAK a pénz keresés érdekelne vagy az, hogy melegedjek akkor se a mérnökire se az orvosira nem jelentkeznék, mert igaz nem könnyű bekerülni, de bent maradni még annyira se. A második válaszolónak annyit, hogy talán azért nem hallottál róla, mert olyan kevesen vannak, de lehet azért, mert még azt a keveset se alkalmazzák, ez itt a kérdés.:(Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat.:)

2009. dec. 21. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy kivettem a szavaidból, neked tényleg mérnöki pályára kellene menned. Onnan aztán nyithatsz az orvosi irányba (bioinfo, biomechanika, orvosi műszerek), ami nagyon érdekes, hobbi szinten én is kacsingatok ebbe az irányba. Ha nem tanultál eddig bioszt-kémiát, akkor később rengeteget szívsz vele, és mire rendes állásod lesz orvosként, az 8 év alsó hangon (egyetem+rezidens).

Női vonalon építészeknél hallottam némi fenntartásról, de az orvosin is vannak olyan szakok, ahova nem szívesen vesznek fel nőt. Infon meg gépészmérnökin meg tárt karokkal fogad majd minden szaktársad, mert ritkák a lányok arrafelé.


Az elsőnek: én is megyek ki külföldre, itthon tanultam. De a kérdés az, hogy visszajön-e az ember utána. Ugyanis ha külföldön tanulja ki a mesterségek csínját-bínját, és itthon kamatoztatja pár év után, akkor az ország ebből profitál. Sokan mondják, hogy kimennek külföldre, de kevesen teszik meg.


Informatikus 25 éves, (ideiglenesen) Németország

2009. dec. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg igazán orvos szeretnél lenni, azt érezned kellene:) Gondolkodj el, h tényleg mit szeretnél...:)
2009. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Sztem ne légy orvos. Orvosnak az menjek, aki orvos szeretne lenni szívvel-lélekkel. És te nem ilyen vagy.
2009. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

16:03: Köszönöm szépen, eddig ez tűnt a leghasznosabbnak. Mérnök-informatikus vagy? Ha a mérnökin belül szeretnék orvosi irányba kacsingatni, akkor melyik érné meg jobban? Úgy tudom elég nagy az átjárás főleg majd bsc/ba után, ha valaki még tovább tanul, de azért nyilván nem mind1, hogy villamosmérnök, informatikus-mérnök, vagy porgramtervező infós volt stb. Illetve még egy kérdés ha esetleg nem BME, akkor a BMF-el is jól járnék, el tudnék ilyen téren helyezkedni? +még az ELTE infón gondolkodom


16:20: Kicsi korom óta szerettem volna, de mikor elkezdtem a gimit iszonyat gyenge volt az oktatás bioszból+kémiából, aztán jött a betegség és valahogy nem volt időm ezzel foglalkozni, most meg már úgy vagyok, hogy egyszerűen csak végső esetben tehetném meg, hogy még 1 évet itthon legyek és tanuljak(mert az orvosira fél év felkészülés nyilván kevés) és szeretném a szüleimet is legalább annyival támogatni, hogy ne kelljen utánam tb-t fizetni, ne 2x annyiba kerüljön az utazás(persze nem emiatt fogok egyetemre menni, de most még 1-2év kimaradás ezt eredményezné), + az isten háta mögött lakom, esélytelen a munkavégzés, ha lenne esetleg szakmám, de csak érettségim van.

2009. dec. 21. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Elsős korom óta építésznek készültem gimiben, és nem is vettem semmi mást számításba. Harmadikban kapcsolatba kerültem kicsit az egészségüggyel és még onnantól sem gondolkodtam rajta, hogy talán mégse mérnöknek születtem. Az első évem a BME-n kétségekkel teli volt, hogy ezt akarom-e csinálni vagy orvos akarok lenni. Ami miatt úgy érzem, jól döntöttem, az a szakmának a hangulata. Elkezdtem járni építkezésre, elkezdtem mélyebben belelátni, érdekel, leköt szellemileg.


Talán mielőtt választasz, neked is bele kéne mászni mindegyikbe kicsit, embereket keresni a neten az adott szakmákból, akiktől megtudhatod, mit csinálnak a hétköznapjaikban.


Ha írnál kicsit a személyiségedről, könnyebben tudnánk tanácsot adni. Lelkileg labilis ember ne menjen orvosnak, ne menjen annak türelmetlen, nulla empátiás készséggel rendelkező ember sem. Mérnöknek meg ne menjen olyan, aki nem szeret elpepecselni a részletekkel, nem precíz, hamar elun dolgokat. Illetve az se, akinek rossz a problémamegoldó készsége vagy a logikája. Sokáig kerestem az utam, de én végülis megtaláltam. Te is meg fogod, még van időd. :)

2009. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Már több, mint 10 éves a kérdés. Végül hogy döntöttél? :)
2020. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!