Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatói jogszerződés...

A hallgatói jogszerződés szerint, ha kiiratkozok a 4. félévem végén, akkor mennyit kell visszafizetnem és mennyi időn belül?

Figyelt kérdés

Olvasgatok itt már erről egy ideje, valahol azt olvastam hogy csak az 50%-át kell visszafizetni a 4 félévem tandijának, valakitől olyat hallottam hogy 5 év után kell törleszteni meg hasüűonlók. Mi az igazság?

Annyit tudok hogy 5 millió Ft alatt 10 évig lehet törleszteni, felette 15 évig maximum.



2014. ápr. 15. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
olvasd el a szerződést, te tudod, mit írtál alá.
2014. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de azóta többször is módositották...
2014. ápr. 16. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
50%-át kell visszafizetni, én is hasonló cipőben járok mint te és írtam levelet az Oktatási Hivatalnak, ahol megerősítették ezt, viszont fontos tudnod, hogy van egy olyan lehetőséged,hogy nem visszafizeted, hanem ledolgozod.
2014. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez a ledolgozás hogy értendő? Annyi hogy Magyarországon kell dolgoznom bármilyen munkakörben, amig visszakeresem ezt az összeget?
2014. ápr. 17. 08:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon kell ledolgozni és az igénybe vett állami félévekkel megegyező időtartamban. Ehhez egy mentesítő kérvényt kell írni.
2014. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!