Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon hol található...

Magyarországon hol található magánsuli?

Figyelt kérdés
Általános 8. osztályába járok, s azt nézegettem, hogy milyen gimik vannak az országban. Elsősorban a magánsuli érdekelne, ahol mondjuk kevesebb a létszám, mint egy sima gimiben. Hol vannak ilyen helyek? Tudnátok mondani pontoos címeket? (A város/hely most egyelőre mindegy, csak hogy tudjam, nagyából, hol helyzkednek el ilyen iskolák.)

2014. ápr. 16. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Kamukérdés? Vagy ilyen jól kereső szüleid vannak? Egyébként ha általános 8. osztályába jársz, akkor már februárban kellett volna jelentkezned gimibe, ilyenkor már küldik ki, hogy hova vettek fel.

Amúgy egyről tudok, valahol Óbudán van, ha jól emlékszem, de Japánból ideköltözőknek alapították, és a japán rendszer szerint oktatnak.


Itt találsz ilyeneket: [link]

2014. ápr. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Egyébként nem kamu... Azt nem írtam le, hogy már felvettek valahova,de nem szeretem az általánost, mert nem jó az osztályközösség, engem folyamatosan piszkálnak. S szerintem, ha sokan fogunk egy osztályba járni gimibe, ott is mindig piszkálni fognak.

(Már az öngyilkosságon is gondolkoztam, és jártam pszihológushoz.)

2014. ápr. 16. 07:00
 3/7 anonim ***** válasza:

A Rogers elvileg Neked való lenne, de nem tudom, léteznek-e még:

[link]

2014. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Televan az ország velük, főleg Budapest. Először is azt kellene eldönteni, a szüleid mennyit fizetnének az egészért.
2014. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem tudok magániskolákat mondani neked, de azt hadd mondjam el, hogy attól, hogy magánsuli, még ugyanúgy piszkálhatnak. Engem óvodás/bölcsis koromtól csúfoltak, mert kicsit bicegve megyek (szülési rendellenesség miatt) és emiatt semmi sportot nem tudok normálisan űzni. Fel is voltam mentve tesiből, először részlegesre ("részeges felmentett, haha"). Meg jöttek a "sokat ittál" kérdések, szóval nem volt egyszerű. De idővel kivívtam magamnak a tiszteletet, rengeteget olvastam, kis erőfeszítéssel is jó eredményeket értem el a suliban. Meg persze csodás személyiségem van :) Viccet félretéve, megpróbáltam olyan lenni, amilyenet velem nem. Kedves maradtam, segítettem mindenkinek, korrepetáltam, meghallgattam mindenkit aki hozzám fordult segítségért. Ha módomban állt segítettem is. Gimiben és felső osztályban már abszolút nem csúfoltak. Az olyan tulajdonságaimat vették észre, ami nincs összefüggésben azzal amiről nem tehetek.

Szóval azt tanácsolnám, hogy legyél kitartó, próbálj meg kiállni magadért, ne félj segítséget kérni. És add önmagad, egy idő után jobb lesz hidd el :)

2014. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Thomas Mann Gymnasium, keress rá, két tannyelvű (na vajon mi lehet a másik? :D ), szerintem jó, bár nem odajártam.
2014. ápr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 5.-nek, majd megpróbálok egy kis erőt szerezni az elején, remélem, más lesz, mint az általános..., hátha ott már érettebb emberek vannak.

Köszönöm 6. válaszolónak is: megnézegettem kicsit az iskola honlapját, s hát eléggé tetszik, de lehet, hogy először kipróbálom a sima sulit, hátha bejön.

Köszönöm az eddigi segítségeket!

2014. ápr. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!