Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1848-49-es szabadságharc....

1848-49-es szabadságharc. Valaki le tudná írni a lényeget?

Figyelt kérdés

A töri érettségihez kéne ez a tétel, de nem boldogulok vele...:S Kerestem a neten, de mindenhol rengeteget írnak róla, és egyszerűen nem tudom belőle kiszedni a lényeget, annyi évszám meg esemény van benne.


A kirobbanástól kéne leírni egészen a bukásáig. Valaki tudna benne segíteni?


Köszönöm előre is!



2014. ápr. 19. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy könyvet, ahol kidolgozzák a tételeket, ha ennyire nehezen megy. Talán nem véletlenül írnak annyi évszámot.
2014. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az egy tétel nincs meg, a többivel már készen vagyok.
2014. ápr. 19. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a a baj,hogy ha valamire használható töri érettségi tételt akarsz,pláne "48-49-ből,akkor az nem fog 3 sorba beleférni 2 számmal."Kerestem a neten, de mindenhol rengeteget írnak róla, és egyszerűen nem tudom belőle kiszedni a lényeget, annyi évszám meg esemény van benne." Valószínűleg azért,mert az történelmünk egyik legfontosabb 2 éve volt,amiről nem lehet annyit mondani,hogy "elkezdődött,volt,befejeződött",különben ha ezt húzod,akkor megbuksz.
2014. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet két mondatban ezt leírni, nem is akarom. Csak a lényeget szeretném tudni. Megbukni nem fogok, mert ott van az írásbeli is. Ezt a tételt is meg tudom tanulni, de attól, hogy minden egyes évszámot bemagolok azzal nem leszek okosabb. Meg szeretném érteni, hogy pontosan mi miért történt. Ebben kértem segítséget. Ha nem tudsz/nem akarsz segíteni, akkor inkább ne válaszolj.
2014. ápr. 19. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel leírták a törikönyvedben, annál több nem nagyon fog kelleni érettségin.
2014. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!