Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közéleti személyeknél miért...

Közéleti személyeknél miért nem használják a Dr. Címet?

Figyelt kérdés
Ott van Schiffer András vagy Havas Henrik, akik elvégezték a jogi egyetemet, de sehol se látni úgy a nevüket, hogy Dr. Sschiffer András vagy Dr. Havas Henrik. Értem, hogy mikor személyesen találkozik valakivel, mutatkozik be neki, "nem vág fel" vele, de mégiscsak elvégezték a jogi egyetemet.. Nem azt mondom, hogy el kell tőle ájulni, de annyi tisztelet járna nekik, hogy helyesen írják le a nevüket. Nem politizálni akartam, csak példának hoztam fel őket. Mások is vannak, csak most hirtelen ők ketten jutottak eszembe.

2014. ápr. 23. 15:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam Schiffer András nevét. Mínusz egy "s".
2014. ápr. 23. 15:56
 2/5 anonim válasza:
Schiffer gondolom azért nem, mert neki ez nem fontos, vagy a Dr. címet inkább az igazi, legalább PhD-t végzett doktoroknál tartja helyénvalónak. Amúgy Szél Bernadett is Dr. az LMP-ből, ő azt hiszem közgazdászként végzett PhD-t.
2014. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor az orvos is méltatlanul használja a Dr-t? Csak mert az orvosok közül, aki praktizál, a döntő hányad nem PhD-zett, hanem elment rezidensnek és szakvizsgát tett, majd praktizált.
2014. ápr. 23. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szokták kiírni ha valaki PhDzett, Az orvosok meg köznyelven doktor is mármint "Doktor úr nem tudja mi a bajom?" Ezért használják. + azért egy orvosi diplomát nem egyszerű megszerezni
2014. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jogit sem... De az orvos nem azért Dr. mert doktor úr. Orvosira járok... szóval tudom. A diplomához jár a dr. med. univ. titulus. Amúgy HIVATALOSAN, ha valaki PhD-zik, én úgy tudom, hogy a neve után kell mondani, vagy legalábbis lehet. Van olyan intézet, ahol ki van írva a vezető nevénél, hogy (random nevet mondok, mert így nem tudom hirtelen) Dr. Gipsz Jakab PhD, DsC, habil.
2014. ápr. 23. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!