Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza kell adnom a diákigazol...

Vissza kell adnom a diákigazolványt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az iskola kiküldött nekem egy levelet, hogy 15 napon belül vissza kell vinnem a diákigazolványt jogviszony megszűnése miatt, különben jelentik az Oktatási Hivatalnak. Én úgy tudtam, hogy ha a 2. félévben szűnik meg a jogviszonyom akkor talán augusztusig használhatom nem?

Mi a teendő? Segítsetek!! Előre is köszönöm!



2014. ápr. 25. 21:47
 1/3 Silber ***** válasza:
53%
Ha megszűnt a jogviszonyod, onnantól kezdve nem vagy jogosult a diákigazolvány által nyújtott kedvezményekre. A visszaéléseket megelőzendő köteles vagy visszaszolgáltatni a diákigazolványod.
2014. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"A diákigazolványokhoz kapcsolódó kedvezményeket a hallgató annak érvényességi idején belül abban az esetben is igénybe veheti, ha hallgatói jogviszonya tanulmányai befejezése miatt szűnt meg"

Ez csak akkora vonatkozik ha be is fejezem?

2014. ápr. 25. 21:59
 3/3 reptoid ***** válasza:

Pedagógusigazolványnál és oktatói igazolványnál úgy van, ahogy az első írta, de diákigazolványnál úgy van, ahogy te írtad.


Nyilván ha kérik, akkor vidd vissza, de ettől függetlenül igazolást kérhetsz, így a kedvezményeket igénybe veheted.



[link]

2014. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!