Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Mi legyek, ha nagy leszek"?

"Mi legyek, ha nagy leszek"?

Figyelt kérdés

Igazából nem innen várom a megoldást, inkább csak ötleteket szeretnék meríteni.

Egy kis leírás:

Szeretem a földrajzot, a biológiát, érdekel a természet, az állatok. Azonban ki nem állhatom (és nem is értem) a matematikát és a kémiát.

Ezen kívül nagyon szeretem a nyelveket és a különböző kultúrákat is, szeretek arról olvasgatni (angolul, spanyolul, egy picit németül beszélek és még szeretnék japánul és portugálul/koreaiul megtanulni).

Nem vagyok nagyon művészi beállítottságú, nem tudok rajzolni, és bár szeretek zenét hallgatni, de nem értek a zenéléshez sem. A sportokban sem vagyok jó.

Összességében tehát a természet, illetve a nyelvek, kultúrák érdekelnek.

Szerintetek minek lenne érdemes tanulnom?



2014. ápr. 26. 15:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve az állatok érdekelnek, azt nem írtam oda az összegzéshez.
2014. ápr. 26. 15:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg biológus? :D Bár ahhoz kémia is kéne. Taníthatod is ezeket a tárgyakat, vagy dolgozhatsz pl. WWF-nél, lehetsz környezetvédő, meteorológus (ha fizika megy), állatorvos (csak sajnos ehhez megint kell a kémia). Nyelvekhez... műfordító, tolmács vagy stewardess, esetleg idegenvezető is lehetsz. :) Sok sikert. :)
2014. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És melyik területre érdemesebb menni?
2014. ápr. 26. 15:43
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak mert az egyik inkább humán, a másik inkább reál. Tehát nem túl összeillő témák.

A nyelvek jobban mennek, de nem érdekel annyira, mint mondjuk a természettudomány (aminél pedig ugyebár a kémia jelenti a gondot...)

2014. ápr. 26. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
meteorológus, steward-stewardess, tolmács, állatorovos, biológus :D környezetvédők inkább elkötelezettek, mint túlfizetettek, de ha nem csak a pénz érdekel, vágj bele nyugodtan :D
2014. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mintha engem írtál volna le :D csak a földrajzot zárójelbe tenném :)) van már ötleted?
2014. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!