Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén történelem írásbeli...

Idén történelem írásbeli érettségi ha nem sikerül akkor mehetek szóbelizni? Hány pont kell ehhez?

Figyelt kérdés

Idén a májusi érettséginél történelemből, ha esetleg az első rész, az írásbeli nem sikerülne akkor ha egy bizonyos százalékot elérek mehetek még szóbelizni? Fontos lenne, átmenni belőle, hogy kapjak érettségit. Szóbelivel akkor lehet még javítani? Nem kell továbbtanulásnál, a két választottal foglalkoztam, ami remélhetőleg jól fog sikerülni...


Előre is köszönöm az infót !



2014. ápr. 28. 19:56
 1/8 anonim válasza:
Kettesre nagyon konnyu megirni mert a kozep erettseginel hazsnalhat tortenelmi atlaszt abba meg nagyon sok minden benne van. Az essze kicsit veszesebb mert mar arra alltak ra h tudod e a temat vagy nem . Ez az jelenti h regen a forrasok nagyon jok voltak most meg nem. Szobelivel nagyon fel lehet huzni de az is jelenti hogy rontani is . Sok szazalekot szamit . Olyan 25 % kell kb de ezt ossze lehet szedni konnyen csak nezz at elotte egy atlaszt h mi hol van benne
2014. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy fosik a töritől, mint az állat. Tavaly én is attól féltem a legjobban és az lett a legjobb... Tényleg, még én is, aki 4 éven keresztül épp, hogy 2-es alával mentem át mindig töriből, 4-esre érettségiztem le. Van annyi forrás, mint az állat, szinte szövegértés az egész... :D Atlaszban meg szinte minden benne van. Abból írtam ki a másik felét :D Ne parázz, a kettes tuti meg lesz. Töri a legkönnyebb az egész érettségin. (Nekem a nyelv volt az, de én abból jó vagyok.. :D )
2014. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ma csináltam két első vizsgasort, 15-20 pontom lett.

Sajnos az esszékkel az a baj, hogy nem adnak segítséget a nulla tudásra, ahogy említetted igényel háttértudást.

Holnaptól netes esszékkel átnézem a főbb részeket, remélem hasznomra válik...

2014. ápr. 28. 20:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Többi tárgytól nem fosok, mert magyarból nulla energiával mindig négyes voltam, nem az erősségem a szövegértés, ott mondjuk egy hármast összehozok. Műelemzéssel meg felhúzom, mert az megy. Angol nem nehéz négyesre, esetleg ötösre. Matek az egyik választottam, másik meg az infó.
2014. ápr. 28. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha lesz egy csata, amit esszében kell leírnod, térképből kiírod és kész. Már megvan a fele pont az esszének.. Az se nagy nehézség hidd el. Én úgy mondom, hogy tényleg, szinte minden félévkor megbuktam töriből év végén meg épphogy kettes. Szerinted mennyit tudhattam akkor? :D A tanár mondta, hogy használjuk az atlaszt, mert szinte az érettségit 3-asra meg lehet vele írni.. Nem hittel el ameddig nem jutottam el oda, hogy vizsga. Egyedül az ilyen politikai szarokat kell tanulgatni, mert ha azt nem tudod, akkor abból a kevés forrásból, ami van, abból kell valamit összeírni. De úgy is lesz vagy 7 esszé, biztos lesz olyan, amit tudni fogsz.
2014. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is legyen válasz: 12%-ot kell elérni az írásbelin, hogy szóbelizhess. Kertelés nélkül, nagyon hülyének kell lenni hozzá, hogy ezt ne tudja összeszedni valaki.
2014. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na milyen volt?
2015. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3-as lett végül.
2016. febr. 5. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!