Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Mensa IQ teszt mennyire...

A Mensa IQ teszt mennyire hajaz a Katonai alkalmassági vizsgálaton találhatóra?

Figyelt kérdés

megcsináltam most a Mensa IQ tesztjét. 118 pontom lett amit kicsit sokallok. Logikai feladatok voltak csak. Matematikai logika nem. (ebből vagyok rossz) Amikor 2 hete csináltam, akkor teljesen mások voltak a feladatok és csak 95 pontom lett. Most pedig fura ez a 118.

(Eddig a noname IQ teszteken lett ilyen eredményem ami ugyebár nem megbizható)


Szóval mennyire megbizható, és hasonló ez a teszt?



2014. máj. 1. 22:03
 1/5 BringaManó ***** válasza:

az adaptív tesztről beszélünk?

[link]

(ez esetben tök jó, hogy teljesen mások voltak a feladatok (ez az egyik lényege), bár fura, hogy ekkora lett a differencia az eredményben).


Bár valószínűleg múltkor még nem ezt csináltad meg (hiszen két hete ez még nem volt fent a honlapjukon), hanem a korábbi tesztet:

[link]


Az teljesen más jellegű, tényleg van benne sok "matek" is, úgyhogy ha abban különösen gyenge vagy, akkor nem csoda, hogy ennyivel gyengébb lett az az eredményed. (Sőt, tkp. ez is azt igazolja, hogy kb. jól mérnek a tesztek, az lett volna fura, ha ugyanolyan jól sikerül mndkettő, nem?)


(Kitérő: a Mensa felvételi tesztje inkább az újabbhoz hasonlít, úgyhogy ez alapján érdemes lehet elmenni hivatalos tesztírásra is. :-)


Visszatérve a katonaira: távoli, homályos emlékeim alapján az viszont jobban hasonlított a "matekosra", bár ez ügyben inkább azok nyilatkozzanak, akik mostanában voltak ilyen vizsgálaton...

2014. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen azóta konzultáltan valakivel aki épp most volt és teljesen más mint az adaptiv. (Pedig milyen jó is lett volna :) )


Az elmondások alapján leginkább ez a teszt ami hajaz rá:

[link]


habár az eremények alapján már 5 kérdés után 90-es IQ-t mutat ami kicsit kevésnek tünik.


De ahogy elnézem ezeket az időre menő IQ teszteket, (40 feladat 30 perc alatt) Az eleje és a vége a "Könnyebb viszonylag" középen pedig a nehezebb időigényesebbek vannak.


A baj az hogy alig találni ilyen teszteket... Pedig jó lett volna legalább valamennyire felkészülni mert kicsit félek tőle... :)

2014. máj. 2. 14:14
 3/5 BringaManó ***** válasza:
nincs ezen mit túlparázni, mit kell rá készülni? elvileg ezekre amúgy sem igazán lehet. persze ha megcsinálsz egy csomó tesztet, akkor ragadhat rád valami az ilyen tesztekre jellemző gondolkodásmódból, de attól, ha megcsinálnál egy darab valamennyire hasonlót, szerintem ne várj nagy eredményt... max. magabiztosabban állsz majd hozzá. :-)
2014. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nagyon sokan azon estek ki hogy elszúrták az IQ tesztet.. Olyanok akik egyébként 5-ös tanulók/ 70-80%os érettségivel rendelkeznek.

ezért van rajtam kicsit a para... :)


Habár ezt nem értem... Ha valaki ilyen tanuló az 100% h nem enyhén fogyatékos.. Akkor hogy lehetséges hogy mégis 90-es IQ alatt teljesítenek?

2014. máj. 2. 14:57
 5/5 BringaManó ***** válasza:
90 alatt még nem fogyi van tudtommal, az inkább 70 alatti. mindegy, olyan ez, mint a testmagasság: kihúzhatod magad, de az csak 1-2 centit számít, csodát ne várj (pláne rövid idő alatt)
2014. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!