Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még esélyem bekerülni egy...

Van még esélyem bekerülni egy jó suliba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval most vagyok 7. osztályos és nagyon sokat rontottam a hatodikhoz képest és nem tudom, hogy van-e esélyem bekerülni még egy gimnáziumba? 7.-be nagyon lerontottam az átlagom örülhetek ha elérem a 3,5-öt. 6.-ba nagyon jó tanuló voltam 4,7-es átlagom volt. Ebben az évben jött be a Kémia és a Fizika is. Nagyon rossz vagyok mind a két tantárgyból és a Matematikából is ezért jártam magán tanárhoz is de nem sokat segített. Elég sok problémám volt ebben az évben rengeteget stresszeltem az iskola miatt egyszerűen túl nagy volt a hajtás és nem bírtam lelkileg. A szüleim folyton szidtak, ha rossz jegyet hoztam és folyton azt mondogatták, hogy semmire nem fogom vinni az életben ha így folytatom a tanulást. Ez mondjuk most már változott azóta megértőek és nem erőltetik annyira a tanulást mert értik, hogy problémáim vannak. Pszichológushoz is járok és azóta már jobban érzem magam. Rengeteget voltam beteg a stressz miatt nagyon össze voltam törve lelkileg és nagyon szorongtam az iskola miatt. Most már jobban vagyok mint voltam de már nincs lehetőségem javítani sajnos hiába szeretnék. Attól félek, hogy ha 8. osztályba jól teljesítenék már nem vennének fel sehova a 7. osztály miatt. Szerintetek lehetséges, hogyha 8. osztályban jól teljesítek akkor még felvesznek valahová a hetedikes eredményemmel is? Köszönöm szépen ha végig olvastad!


2014. máj. 6. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi, simán felvehetnek!

Azt mondod korábban nem volt baj a tanulással, akkor szépen folytasd a pszichológus látogatását, próbálj minél előbb "felépülni", és újra belevetni magadat. :) Ha tényleg van eszed hozzá, akkor az nem fog számítani, hogy most volt egy rosszabb időszakod. A gimnáziumi felvételi azért nem olyan nagy dolog, nem kell hozzá semmi extra tudás, amit egy értelmes gyerek ne tudna, ha készült is velemit az általánosban. És egyébként is az a 3,5 sem annyira vészes még, mármint mindenkinek lehet mélypontja, van akinek az a csúcs, persze nem az ő példájukat kell követni. :D Meg egyébként sem csak a jegyek számítanak... Majd úgyis a felvételi előtt gyakorolsz, és akkor átnézed azt is, amit 7-ben kicsit kihagytál.

A lényeg, hogy ne parázz, egyáltalán nincs veszve a jövőd, főleg, ha van benned ambíció. És én úgy látom, hogy van. Meg ami nagyon fontos, hogy belátod a hibádat, meg azt, hogy segítségre van szükséged...

Szóval fel a fejjel, aztán nyáron majd pihend ki magad, töltődj fel boldogsággal, és aztán vesd bele magad az utolsó évbe. ;)

2014. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!:) Sikeresen megnyugtattál és nagyon remélem, hogy a 8.osztályos évem már sokkal jobb lesz és nem lesz ilyen stresszes.:)
2014. máj. 6. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!