Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mehetek jövőre is érettségizni...

Mehetek jövőre is érettségizni angolból?

Figyelt kérdés

Idén tavasszal, 12.-ben előrehozott érettségit tettem emelt angolból, de valahogy nem lett az igazi... A kérdésem az, hogy ha nem megyek el szóbelire, akkor 1-est kapok, avagy érvénytelen a vizsgám? Vagy hogy működik ez most? Azzal tisztában vagyok, hogy ősszel már nem lehet nyelvből érettségizni, csak szint emelőzni, és esetemben nincs mit emelni. Tehát akkor sem mehetek most ősszel, ha nem megyek el a szóbelire?

Illetve, amennyiben nem (és gondolom ez lesz a válasz), akkor jövőre, 13.-ban, tehát rendes érettségi időszakban megismételhetem az emeltet, vagy fizetnem kell érte? Vagy csak akkor ismételhetem már meg, ha befejeztem a tanulmányaimat? És ha megismételhetem, akkor abban az esetben is, ha elmegyek a szóbelire? Egyáltalán az energia spóroláson kívül ér valamit nem elmenni a szóbeli részre? :D


Igen, kicsit megkavart most ez az érettségi rendszer...:)


Köszi, előre is!



2014. máj. 8. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudom, hogy mehetsz. Ha nem fejezed be a vizsgát, vagyis nem mész el a szóbelire, akkor a következő érettségid nem szintemelőnek számít. Újra csinálhatod középszinten. Legalábbis egy éve még így volt. Ez remélem nem változott :)
2014. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minket meg te kavarsz meg. Ha jól értem, nem tettél előrehozott érettségit, mert azt idén még nem lehetett, csak az írásbelit írtad meg, ez nem ugyanaz.


Ha elmész a szóbelire, és kapsz bármilyen jegyet, ami nem egyes, akkor ősszel vagy tavasszal is szintemelőzhetsz, ingyen.


Ha nem mész el, akkor megbuksz, ez esetben csak jövő tavasszal javíthatod, bármilyen szinten, szintén ingyen, vagy választhatsz helyette másik nyelvet. Ha ott másodszor is megbuksz, akkor már fizetni kell a harmadik próbálkozásért.


Ha már lesz bizonyítványos, akkor bármiből bárhányszor bármilyen szinten, pénzért.


Egy dolog van, amit nem tehetsz meg az érettségi megszerzése előtt: érvényes középszintűt másik középszintűvel javítani, ezt csak érettségi után lehet (ismétlő érettséginek hívják).

2014. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!