Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű érettségit lehet...

Középszintű érettségit lehet újra írni, ha már befejeztem a középiskolát és van érettségi bizonyítványom?

Figyelt kérdés

Már teljesen belekavarodtam ebbe. Most vagyok végzős, először írtam angol érettségit, középszinten, de a hallgatós résznél nem tudtam kivenni a szövegből semmit, ezért csak odafirkáltam valamit mindhárom feladatnál, és biztos vagyok benne, hogy egyik tippem se lesz jó, és csak ezzel 33 pontot vesztek. Ha szóbelire elmegyek, és ott maximum pontot kapok, akkor se lesz olyan eredményem, amit szerettem volna, és ez nekem eléggé szégyen, mivel már első osztály óta tanulok angolul, és minden nap használom is.

Olyat is hallottam, hogy újra írni csak pénzért lehet, ha már nem vagyok tanuló, és csak szintemeléssel. Valaki meg azt mondta, hogy az első ismétlés ingyen van, és mehetek még egyszer középszintűre is. Akkor most hogy is van ez? Ha jövő tavasszal újra szeretném írni, akkor csak emelt szintűre mehetek és fizetnem is kell érte?



2014. máj. 9. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:

OK, akkor a helyes válasz: ebben az esetben bármilyen szinten újraírhatod, és csak pénzért.

Jelenleg a középszint 15, az emelt 25 ezer, ez akkor változhat lényegesen jövőre, ha nagyon megemelik a minimálbért, mert ahhoz van kötve.

Itt vannak a tudnivalók: [link]


Mehetsz akár most ősszel is, akár jövő tavasszal.

2014. máj. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az nem igaz, hogy csak szintemeléssel, a téves információ onnan ered, hogy a középiskolás éveid alatt valóban így van, de az érettségi bizonyítvány birtokában már bármennyiszer lehet ismételni. "Az első ismétlés ingyen van" megint egy elferdített félinformáció: ez pedig a javítóvizsgára vonatkozik, tehát arra, hogyha valaki megbukott. Minden egyéb jegyet javítani szándékozó vizsgának nem javítóvizsga a neve, hanem ismétlő, és az már fizetős.

Egyébként pedig ne szégyelld meg, mert mindenkinek ugyanolyan rossz lett a listeningje és mindenki panaszkodik rá. (Mindjárt én is meghallgatom.) Tehát a versenyben nem vagy hátrányban az ugyanezen pontokat vesztő többiekhez képest. Szóval még ne temesd a felvételidet.

2014. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, hiába hallgatod meg azt, ami az oktatási hivatal oldalán van fent, mert az sokkal jobb, érthetőbb tisztább beszéd, mint az, amit mi a CD-ről hallgattunk.

Én amúgy elárulom, nem vagyok túl jó a listeningben, de olyan még sosem volt, hogy egy vagy két megoldást tudtam volna csak megszülni, mint ahogy az érettségin. Mindig legalább a feladat fele jó lett a gyakorlásnál. Érettségin bármit írtam le ennél a résznél, semmiben se voltam biztos. Ilyen rossz minőségű valamit még órákon se hallottam. Valószínűleg a CD-kel volt a gond.. Persze az oktatási hivatal semmit se ismer el.

Olyan mindig van, hogy valakinek tök jól, valakinek meg rosszul megy, de szerintem olyan nincs, hogy országos szinten mindenkinek szörnyen sikerül, mert mindenki hülye vagy süket, akármi.


A középszintű matekot is sokan szidták a második része miatt, de igazából megoldható volt(sokaknak)/lett volna ha pl. mi az egyik sok pontos típusfeladatot nem tavaly októberben vettük volna. De ha jól ellenőriztem így is meg van a hármas..épp hogy persze. De ez az angol...felülmúlhatatlan. De mindegy..most már ez van.

2014. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak elárulom, hogy egy ismerősömnek angol anyanyelvű osztálytársa van, és ő sem értett mindent tisztán. :-)
2014. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De nekem ez most azért is szégyen, mert mateknál egy erős 3-ast írtam, pedig mindig szörnyű eredményeim voltak belőle, angolból meg kitűnő, erre egy középszintű érettségit nem tudok megírni, örülök, ha a kettes meglesz. A hallgatós feladatnak az első részénél egyetlen egy szót sikerült kihallanom. Itthon újra meghallgattam, és sokkal tisztábban kivehetők a szavak.


Azt nem értem, miért magnóról kell berakni, miért nem lehet számítógépről, mikor azon sokkal jobb minőségben megy.

2014. máj. 10. 04:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Mások is voltak így vele: [link]
2014. máj. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha pénzbe is fog kerülni, jövő tavasszal újra írom, mert ha szóbelin a maximumot kapom, akkor se lesz meg 80% felett, nekem az alatt meg szégyen, hogy ennyi tanulás után is így sikerült.

Az egyik osztálytársam tavaly előrehozottat írt középszinten, most ismételt, mert ő a 80 valahány százalékát kevesellte akkor. Most azt mondta, örül, ha ezen eléri a 25%-ot.


Ha ilyen helyzet áll fenn, hogy valaki javítani akar, de az rosszabb lesz, mint az előző, akkor kérheti, hogy azt tekintsék úgy, mintha meg sem írta volna, vagy az is bekerül az érettségi bizonyítványba?

2014. máj. 12. 08:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kerül be, választhat.
2014. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem kerül be az érettségi bizonyítványba, mivel azt egyszer megkaptad, és örökké úgy marad. A további eredményeidet tanúsítványon kapod, ez egy pótlap a bizonyítványhoz. Mindenhol a kedvezőbbet számítják.
2014. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!