Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy dilemmába estem azzal,...

Egy dilemmába estem azzal, hogy mi lesz velem a jövőben?

Figyelt kérdés
van 2 dolog ami érdekel 1ső az a nyomozó 2odik az meg a mérnök ez ami kevésbé most 10edikes vagyok sima érettségiző osztályban és nyomozó szeretnék lenni csak nem nagyon tudom ,hogy hol van olyan főiskola,egyetem ahol nyomozó lehet belőlem és persze van még 1 problémám márpedig a látásommal és nem tudom ez mekkora hátrány mert ugye láttam már szemüveges rendőrt az én szemem nem tudom ,hogy megfelelő lenne e az orvosin ? a jobb szemem 1.5 a bal az meg 3.5 és folyamatosan hordom a szemüvegemet a jobbal szemüvegben mindent letudok olvasni mikor orvosi vizsgálaton vagyok de a ballal nem mert ugye az ráadásul még tompa látó is :\ szerintetek ezzel a látással még lehetnék nyomozó ? ja és Baja (Bács-Kiskun) megye alján van ehhez közeli főiskolát vagy egyetemet linkelni ahol ilyen van ? és letudnátok írni ,hogy milyen eredményt kell az érettségin és a felvételin elérni ,hogy ösztöndíjas legyek és ,hogy milyen átlagtól vesznek fel ?
2014. máj. 13. 15:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A szemüvegesség nem kizáró ok, de amit te leírsz magadrál már kizáró ok.Látáscsökkenés - a nyers látóélesség (szemüveg, kontaktlencse nélkül) 0,3 vagy annál

többnek kell lennie; ezen érték alatt alkalmatlan. A két szem között maximum 3,0 D különbség

lehet. A látóélességet javító műtét elvégzése után, csak 6 hónap elteltével adható minősítés.

Egyébként csak Budapesten van ilyen képzés egyedül az országban. Felvételin először egészségügyileg, fizikailag, pszichológiailag kell megfelelned utána jön a tudás alapú pontszámítás..államira 415 pont körül lehet bekerülni..a felvételi pontszámítás felsőoktatásba elég bonyolult nem konkrét tanulmányi átlag alapján történik..attól függ hova jelentkezel, mik a felvételi tárgyaid, és van kétféle pontszámítási mód..stb..

2014. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!