Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira járni sokba kerül?

Orvosira járni sokba kerül?

Figyelt kérdés
Ugye, ha valaki államira megy, az ingyenes, de ott a tankönyvek meg miegymás, amit a hallgatónak saját zsebből kéne kifizetnie az sok? kb mennyi? És más egyetemeken is sokba kerülnek a tankönyvek, jegyzetek stb..?

2014. máj. 17. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem járok orvosira,de pl.anatómia atlasz sokba kerül,de gondolj bele,5 évig használod.
2014. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha könyvtárból kikölcsönözhető, akkor nem. Ha nem vagy nagyon igényes (vagyis a régebbi, agyonhasznált, de még jó állapotú kiadás is megteszi), akkor akár a V*terán is beszerezheted (én a matekos könyveim nagy részét onnan szereztem be, az eredeti ár töredékéért).
2014. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Orvosit végzett a gyerekem, albérletben lakott, mindennel együtt havi 100 ezerbe került.
2014. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én SOTE-ra járok, és túl lehet élni. Az elején a Funkcionális anatómia és a Sobotta az, amit csak eredetiben jó használni, minden mást lehet és érdemes is fénymásoltatni (ha nem vagy nagyon eleresztve pénzügyileg). Amúgy most, hogy már ennyire elterjedtek a tablete, talán érdemes azt venni az elején, azzal az atlaszt is kiválthatod (neten megtalálható az angol verzió latin nomenclaturával, én is azt használom), plusz mindenféle plusz anyagot/előadást is lehet rajta tárolni/tanulni, ezzel pedig sok nyomtatási költséget spórolhatsz meg.

Másodévben lesz majd szükség fonendoszkópra, ebből lehet 5-7e Ft-ért Kawe-t venni, bár érdemes beruházni egy Littmannra, ami viszont 20-25e Ft.

És ennyivel az első két év le is van tudva nagyjából :)

2014. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából a könyvek baromi drágák, de ki lehet kölcsönözni őket a könyvtárból, használtan meg lehet őket venni, le lehet őket fénymásolni stb. Ezen kívül még van pár kiadás pl. fonendoszkóp, szike, csipesz, tűfogó, kesztyű stb. de ezek nem túl horribilis összegek a 20 ezres fonendoszkópot leszámítva.

Ó és havonta bőven százezer alatt ki lehet jönni. A jobb kolik sem drágábbak húszezernél. Ami sokba kerül az ugye a kaja, de azt otthon is ennél. A százezer/hónap pedig úgy jön ki, egyeseknél, hogy luxus körülmények között élnek, vagy iszonyatos mennyiségű alkoholt isznak...

Szóval nem olyan vészes a dolog.

2014. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is 100 ezerből jövök ki havonta, de nem azért mert hű de luxus körülmények között élek és reggeltől estig piálok.. bocsi de engem ezek a megjegyzések teljesen kiakasztanak. Egyébként ha nem vagy túl finnyás, és nincsenek extra igényeid, akkor bőven kevesebből is ki lehet jönni. Nekem azért ennyire húzós, mert albérletben lakom egyedül, így az eléggé megterheli a költségeket. (érettségi évében napi rendszerességgel bőgtem, hogy idegesítenek itthon, és képtelen vagyok tanulni, több mint valószínű, hogy teljesen kikészültem volna, ha ugyanezt kell csinálnom az egyetem alatt is) Szóval ha neked pl. ilyen problémáid nincsenek, akkor azért túl lehet élni:)
2014. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!