Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi egyetemről a pécsire...

Szegedi egyetemről a pécsire vagy a Semmelweisre (egészségtudományi kar)?

Figyelt kérdés
Idén felvételizem, már le kellett adni a sorrendet, le is adtam: 1.SZTE ápolás és betegellátás 2. ugyanitt gyógytornász. Most megtetszett a dietetikus szak, és a kérdésem, ha felvesznek Szegedre, fél év vagy egy év után átvehetnek Pécsre vagy a Semmelweisre ápolás és betegellátás (dietetikus) szakra? Szegeden sajnos nincs ilyen irány. Kell vlmilyen vizsgát tennem? A mostani sorrendemen tudok változtatni, de sajnos új egyetemet nem tudok felvenni. Az érettségi követelményeknek egyébként mindenhol eleget teszek, ha jól sikerül most az érettségim, már pedig szerintem nem lesz rossz. Szegedre szinte biztos, hogy felvesznek.
2014. máj. 21. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is biztos, hogy átvesznek, újra tudsz felvételizni, és jobb esetben bizonyos teljesített tárgyakat is el tudsz fogadtatni, tehát ugyanoda jutsz ki.
2014. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mivel nem ugyanaz a két szak, ezért újra kell majd jelentkezned,és az addigi tantárgyaidat elfogadtatod
2014. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én a PTE-re járok, és első év után át tudtam jelentkezni, mondjuk ez egyetemen belül volt, de én dietetikán kezdtem és átvettek gyógytornász szakra jegyek és hely függvénye volt leginkább, hogy ki kerül át. Volt olyan csoporttársam akit átvettek Pécsre vagy elment 1 év után a Semmelweisre, de ők mondjuk a szakukon belül maradtak. De én azért utánaérdeklődnék a helyedben, mert első évben mindenki ugyanazt tanulja, szóval lehet sikerülhet újrafelvételi nélkül :)
2014. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2014. máj. 26. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!