Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri szóbelin 20 percig...

Emelt töri szóbelin 20 percig nekem kell beszélni?

Figyelt kérdés
Nem csak felelet rész szokott lenni, hanem kérdezgetnek fogalmakat, stb. De 20 percnél nem lehet több. Sokan azt mondták, hogy csak felelni kell. És nem tudom mi van :D

2014. máj. 22. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem kérdezgetnek fogalmakat. Ha normálisan elmondod az anyagot akkor megköszönik szépen. Ha úgy érzik valamit kihagytál belekérdeznek.

20 percet nem fogsz beszélni csak ha télleg valami oltári jó anyagot húzol ki amit kivülről fújsz.

Kb 10 perc lesz a felelet és hidd el elég lesz.

2014. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A 20 perc a maximum, kevesebb lehet, csak legyen benne minden. Neked kell önállóan, összefüggően elmondanod mindent. Akkor kérdezgetnek, ha elakadtál, kihagytál valamit vagy hülyeséget beszéltél. Ha mindent elmondasz, de csak segítő kérdésekkel, akkor már levonnak valamennyit.
2014. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodhatok :D 1 tele A4 oldalt írtam a M.o. gazdasága a XIV-XVII. sz-ig tételből, azt hittem meggebedek, minden apró infót beleírtam, elmondtam magamnak és így lett 7 perc.
2014. máj. 22. 15:27
 4/15 anonim ***** válasza:
Hú, azon azért még szerintem dolgozzál! Az nem tétel, hanem témakör, a kihúzott tétel ennél sokkal szűkebb lesz, mondjuk Mátyás gazdaságpolitikája. 400 évről azért talán egy oldalnál többet is el lehet mondani...
2014. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Abból tételben csak 1 A4-es oldal, és hét perc? Akkor abba minden benne van tényleg... Arra még gyúrjál, az egy durván 4-5 oldalas tétel a szóbelis könyvemben, és akkor abba már talán benne van minden.
2014. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem kell kitölteni a húsz percet, de azért készülésnél ne felejtsd el, hogy a tételhe kapott források mindegyikét be kell építened a feleletbe. Ha egy is kimarad, az már pontlevonás. Kérdezgetni ne nagyon kérdezgessenek, mert az azt jelenti, hogy kihagytál valamit. Magába a feleletbe nem lehet belekérdezni, csak ha látható, hogy a felelő teljesen elakadt vagy rossz irányba indult.


Hát, az az egyetlen A4-es oldal a XIV-XVII. századi gazdasághoz elég sovány, még középszinten is. Ez Károly Róberttől Mátyás reformjain keresztül a török-Habsburg időkig terjedő 400 év. Simán 3-4 tételnyi anyag. Javaslom, hogy nézd meg legalább ezt:

[link]

2014. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6, nem tudom, mit kezdjek ezzel a linkel, felül megjelent egy MacAfee sáv, és üres volt az oldal. Amúgy mindent a tankönyvből szedtem ki (Száray), és amit interneten találtam, az pont ugyanaz, csak máshogyan van megfogalmazva. :/ De akkor még keresgélek...
2014. máj. 22. 20:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kidolgozott tétel tetszik ebből a témából, sztem pont benne van minden.

[link]

2014. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#6 vagyok. Nekem működik a link, csak új ablakban kell megnyitni. Sajnos máshogy nem tudom elküldeni, mivel nem enged sem Scribd linket, sem más URL rövidítőt az oldal, de ez a link:

[link]

2014. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8, köszi a linket, sokat segít, mindjárt elolvasom :D

#6; #9, ez most sem jött be :D Azért köszi a fáradozást, rendes vagy :D

Am elkértem az egyik barátomtól a jegyzeteit, neki úgy lett 4 oldal, hogy...:

1) füzetbe írta, és kézírással mindig több helyet foglalunk el.

2)Ő minden egyes gondolatot külön szedett, míg én az egybetartozóakat még ugyanabba a vázlatpontba írta


Am ő rendes és szorgalmas, nem véletlen tőle kértem el. Meg ő beleírt nem a gazdasággal kapcsolatos háttérinfókat is, míg én CSAK a gazdaságra koncentráltam. Úgyhogy kicsit olyanokat is majd beleírok a vázlatba

2014. máj. 23. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!