Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél ha az iskola...

Felvételinél ha az iskola kötelezően megjelöl 2 felvételi tantárgyat, de mindkettő természettudományi, akkor a pontszámításba csak az egyik eredménye számít bele?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha hatalmas butaságot kérdezek, de kissé el vagyok veszve pontszámítások terén.

2014. máj. 23. 18:57
 1/4 reptoid ***** válasza:
A tanulmányi pontokba igen, csak az egyik, természetesen a jobbik.
2014. máj. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az érettségi eredményeiből származó pontokra értettem. Mert ott ugye van a 3 alap - magyar, matek, történelem - és utána egy nyelv és egy választott természettudományi. De ha az iskola két természettudományit kér, akkor ide is csak a jobbikkal kell számolni, a másiknak pedig csak meg kell lennie?
2014. máj. 23. 19:34
 3/4 reptoid ***** válasza:

Igen, amiről most beszélsz, azok a tanulmányi pontok. 100-at lehet érte kapni. Másik 100-at a középsulis eredményeidért.


További 200 pontot pedig úgy szerezhetsz, hogy összeadják a suli által kért (ez esetben a 2 természettudományi tárgyad érettségi százalékát.

2014. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a "választott természettudományi" teljesen független attól, mit kér az egyetem/főiskola.
2014. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!