Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségit ki...

Emelt szintű érettségit ki lehet váltani egy későbbi közép szintűvel ha annak jobb az eredménye?

Figyelt kérdés
Régebben érettségiztem, akkor csináltam egy emelt szintű biológiát, sajnos nem sikerült jól, túlvállaltam vele magam. Ha most októberben csinálok egy közép szintűt és annak jobb lesz eredménye, akkor majd felvételikor lehet azt választani? Vagy az emelt mindenképp üti a középszintet? Újból emeltezni nem szeretnék.

2014. máj. 24. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Választhatod a középszintűt is, arról csak egy tanúsítványt fogsz kapni (egy darab papír), szóval vigyázz rá :) Persze ez csak akkor érvényes így, ha az adott szakra, ahova jelentkezel, nem kötelező az emelt biosz.
2014. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

csak az összehasonlitás miatt:

Nekem van 80% magyarom 80% törim. ez= 320pont

ahhoz hogy ezt felülmúljam egy emelt törivel kell=

62%tól felfele legyen. a +50 pont miatt.


Szóval ha csak nem lett 60% alatt akkor jobban megéri az emelt.

2014. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképpen azt nézik, amely pontszámításnál neked előnyösebb, már amennyiben mindkettő eredményt beviszed arendszerbe.
2014. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Azt nézik, amelyikkel több pontod van. De természetesen ha a középszintűt számolják, akkor az emeltért nem kapod meg az 50 pontot!
2014. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek :) 60% alatti lett, ezért is szeretnék javítani.
2014. máj. 24. 12:30
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

héhéhé

ez nem így van!

ha még középiskolás vagy, akkor hiába teszel középszintűt, az emelt fog számítani

ha már elballagtál, akkor az számít, amelyik jobb lett, viszont az érettségi átlagnál mm a pontál itt is az előző emelt számít

2014. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6: ezt honnan vetted?
2014. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A nem duplázós módszer esetében, ahol 100 pontot az összes érettségi átlagából is hozzá kell adni, valóban az emelt eredménye számít mindenképpen - ebbe sokan belefutottak nálunk tavaly (akkor felvételiztem). Ugyanis az érettségi átlag szigorúan a kemény fedeles érettségi bizonyítványban található eredményekből tevődik össze, hiába csinál utána akárhány új érettségit az ember, azok már nem kerülnek bele a bizibe, csak tanúsítványt kap róluk, tehát az átlagon nem fog javítani, ha újraérettségizel.
2014. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor az érettségi átlagom ettől az új középszintűtől nem fog változni, de mivel az egyik választott tantárgyam ez lesz ott a jobb eredmény fog szerepelni?
2014. máj. 24. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen. Az átlagba a bizis eredmény számít, a felvételi tárgy eredményénél meg az új.
2014. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!