Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NKE-pályaorientációs elbeszélg...

NKE-pályaorientációs elbeszélgetés hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Az mindegy,hogy HHK vagy RTK,mert mindkettőnél van


És hogy lehet,hogy engem meg ismerősöm ugyanarra a napra hívtak és ugyanarra az órára? 10 óra mindkettőnknek. Kicsit furcsállom :O



2014. máj. 24. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehet, 20 embert hivnak be kb egy napra ugyanarra az időpontra. KB. 10 perc az egész.


Én is most fogok menni, szóval utána kérdezgettem. Kb abból fog állni, hogy megkérdezi miért akarsz (jelen esetben HHK) katona lenni, Miért az adott szakot választottad, hogyan viselnéd ha külföldre vezényelnének, mit tennél egy adott szituációban..

Fontos hogyan öltözöl fel. Az első benyomás mindig a legfontosabb. Úgy képzeld el mint egy állásinterjút. Ha nem tetszik valami a bent lévőknek kivágnak 2 perc alatt.

2014. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Akkor ki kell öltözni szerinted? Mondjuk az evidens,hogy nem tróger ruhában fogok elindulni.

2014. máj. 27. 16:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a fele társaság kivolt öltözve. Rendesen végig mértek mindenkit azt láttam. Hogy hányan buktak meg azt nem tudom mert az első 5 emberbe voltam benne. Szerintem öltözz ki az a biztos.
2014. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, te HHK-ra vagy RTK-ra mész?
2014. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
(csak tipp) szerintem RTK mert a HHK-nak 9re volt időpont eddig v 1 hétig. (nekem is)
2014. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na csak mert én RTK-ra megyek hétfőn 10-re. Két másik lánnyal beszéltem, akik szintén, szóval nem lepődnék meg :) egyébként sztem nem jellemző itt már a bukás. Te HHK-n mire jelentkeztél?
2014. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Logisztika meg Üzemeltetés.


Hááááát itt jellemző volt :D akik olyan cuccba mentek (pl egy srác V nyakú pólóba, felzselézett hajjal, nyelvkilógós cipőbe) azt elküldte a százados hogy azért van 1 határ ahogy ilyen helyre szabad jönni. Meg akik úgy kb semmit nem tudnak válaszolni, pl hogy mit akar csinálni a szakon belül..


Amúgy 43 emberből voltunk 26-an, és minden nap ez jellemző hogy sokan nem jönnek el, de nem is baj... :)


Egyébként itt valószinü azért ment a buktatás mert alkalmasságin most többen mentek át mint eddig és valahogy kompenzálni kell a számokat. De ez csak tipp.

2014. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na akkor viszont "megérdemelték". Ha annyi eszük nincs, hogy legalább valami normális ruhát felvegyenek vagy átgondolják, mit is akarnak mondani, akkor ez van... Ennyi vetélytárssal kevesebb :D ha jól értem neked sikerült és a pontokkal hogy állsz?
2014. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Aha nekem sikerült.

Hááát 338 pontom van tavalyról mert sajnos családi okok miatt elszúrtam az egyik érettségim ezért Idén csinálok egy emelt törit.. még nem tudom milyen lesz de reménykedek hogy jó csak nehéz volt.. :)


Tavaly az üzemeltetésre 324 volt a határ és 10-el emelték a keretszámot (40-ről 50-re) szóval arra szerintem jó leszek mindenképpen, de a Logisztika érdékel inkább úgyhogy arra hajtok.


Te hogy állsz és hova?

2014. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én csak idén érettségizem. Évvégiből viszek 100pontot, az érettségi átlag 80-88ig változhat (vannak 90feletti előrehozottak, csak ugye az idei eredményeket még nem tudom). Pluszpontom lesz felsőfokúból 40 és töriből remélhetőleg 50. A két tárgy nálam a magyar és a töri, de a töri sztem rohadt nehéz volt :/ A magyarom egy rosszabb szóbelivel is 85 körül lesz, a törim jelenleg legrosszabb esetben 47/90pont szerintem. Ez majd csak kedden derül ki. Szóval itt a szóbelin fog múlni sok minden. Nagyon sokat készülök, úgyhogy egy jobb szóbelivel még ötösre is feltornázhatom, csak most be vagyok tojva, hogy ha nagyon elcseszem még a pluszpontot se kapom meg, úgy meg kevés lenne, hiába jó a többi eredmény.

Ha meglesz az ötös, akkor 420 körül lesznek a pontjaim. A ponthatár közlekedésrendészeten tavaly asszem 364 volt, de idén kicsit többen jelentkeztek. Szóval csak az a lényeg, hogy a pluszpontot megkapjam emeltre és onnan már oké. Egyébként a suliról jelöltem még katvéd műveletit, migrációt és közigszervezőt is (bár utóbbi 2-t csak az alkalmasságitól való félelmemben, de hálistennek azok sikerültek:))

2014. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!