Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol szóbelire elég ha a...

Angol szóbelire elég ha a képleirast meg az elso reszt tudom? Ugy össze tudok szedni 13pontot?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. 1 pontot legalább kapsz a kiejtésre, a 12-t ketté osztva 6-6-ot kell kapnod az 1. és 3.-ra a 10-ből. Szóval azokat azért rendesen meg kell tanulnod, mert nyelvtani hibáid úgyis lesznek, tehát legalább a kommunikatív értékre is a szókincsre érdemeld ki a pontokat. De a szituációnál is jobb lenne, ha legalább meg tudnál szólalni. Nem tart konzultációt a tanár?
2014. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de tart
2014. máj. 24. 22:39
 3/5 A kérdező kommentje:
4 tételt tudok eddig végig. de az a baj hogy magolom..
2014. máj. 24. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnél meg a harmadiknál nem baj, ha bemagolod, a konzultáción a szituációt kéne gyakorolni, mert azt egyedül nem tudod.
2014. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Én nyelvvizsga előtt a szókincsre mentem rá, nem pedig magoltam a szituációkat. Ha bestresszelsz, akkor persze, hogy nem fog menni, mert a mondatokat keresgéled ahelyett, hogy kulcsfogalmakkal próbálkoznál. Én is ilyen vagyok, ezért tanácsolom. (Ezzel a módszerrel a célnyelvi nyavalygásaim is tök jól elintéztem - hangos az utca, ismételje kérem, nem ismerem a szót, nem értettem a végét -, ebből állt a szóbelim fele. 50-ből 37 pontot szedtem össze, pedig azt hittem, megbukok.)

Szóval válts módszert, és gyakorolj élőben, még a vizsga előtt.

2014. máj. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!