Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2016-ban fogok érettségizni....

2016-ban fogok érettségizni. Valaki el tudná nekem röviden mondani, hogy addigra mi mindenben fognak a követelmények változni és eltérni a jelenlegitől?

Figyelt kérdés

17 vagyok és két év múlva végzem el a 12.osztályt. Németből már idén raktam érettségit (szóbelivel 85% körüli lesz), de nem igazán tudom, hogy mire lesz még szükségem.

Van ez az 50 óra kötelező Közmunka az érettségihez. Ezenkívül hallottam olyat, hogy kötelezően kell raknom természettudományból is érettségit (nagyon rossz hír :(), illetve az egyetemi felvételihez visszahozzák a szóbeli felvételiket. Ezekből mi minden igaz?


Valaki el tudná ezeket magyarázni? Ezek alapján választanék faktokat meg osztanám be a jövő évemet.


Köszi előre is!



2014. máj. 26. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Szia. Szerintem erről az iskolád igazgatóját / igazgatóhelyettesét kellene kérdezned, avagy az osztályfőnöködet, mert ők biztosra tudják, és egész biztos hogy jobban mint itt, gyakori kérdéseken. Megbízhatóbb forrás lesz mint ez. Nem oltásnak szántam, csak én a helyedben ezt csinálnám. :)
2014. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Semmiben. Amit hallottál mendemondát (szóbeli felvételi, természettudományos érettségi), mind baromság. Nem értem, miért nincs egy szemernyi kétség sem az emberekben akkor, amikor ilyeneket hallottál.
2014. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem közmunka, hanem közhasznú szolgálat. A többi nem igaz. A természettudományos érettségi pl. a GYIK kedvenc rémhíre. A jelen állás szerint egyik se igaz ezekből. Ha mégis lesz valamelyik, akkor azt ezután fogják kitalálni, de az még ennél a kormánynál is valószínűtlen, hogy két éven belül vezessenek be ilyen fontos változásokat.

Az érettségi rendszer 2017-ig tartó változásai már tavaly ismertek voltak, a közhasznú szolgálaton kívül semmi lényeges, ami téged érintene.

2014. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Főleg az utolsónak, akkor már tiszta minden!
2014. máj. 26. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok ünneprontó lenni, de az érettségi és a felsőoktatás a lehető legjobban bolygatott terület, elég sok dolgot vezettek be hirtelen. 2011-ben érettségiztem, és felvételiztem egyetemre. Ha a végzős gimnáziumi évem is beleszámolom, akkor a 4 év alatt olyan dolgok is változtak, amiket nem tudok már követni, és segíteni sem tudok az embereken e téren.
2014. máj. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!