Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyik érettségi tételem...

Az egyik érettségi tételem Petőfitől Az apostol. Mivel életműves, az életrajzi elemekről is kell beszélni, vagy csak a műről?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem fordítanék túl sok időt az életrajzra. Arra viszont igen, hogy melyek azok az életrajzi elemek (pl. a saját szegénysége, igazságtudata), amelyek tükröződnek a műben, ill. hogy hol helyezkedik ez el az életművében, mi a jelentősége, milyen körülmények között írta. De a segesvári csatát már nem venném bele. :-) Lehet kötni az életmű más elemeihez is, nekem pl. erről a szegénység-igazság dologról eszembe jutna A kutyák dala meg A farkasok dala (egy mondatos említés, többet nem érdemel az érettségin).
2014. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha saját sulidban, saját tanárnál érettségizel, akkor vsz tudod, mennyire várja el az ilyen adatokat, vagy megkérdezheted. Ha nem ott, akkor meg szerintem nézd át, tanulj meg pár fontosabb adatot, de középszinten nem kell ezen sokat rágódni. Amúgy egyetértek az első válaszolóval, szerintem is az a legjobb megoldás! És hajrá! :)
2014. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!