Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű fizika érettségi,...

Emelt szintű fizika érettségi, szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés

Nem teljesen világos nekem, h mit fogok húzni. :

1. Az oktatási hivatal oldalára fel vannak téve a témakörök, ezen belül milyen tételre számítsak?

2. A méréseket is közzé tették. A feladatlapon mennyi infó lesz? Azt kapom meg amit felraktak a netre?

3. A mérést és a tételt külön húzom, vagy előre összeválogatják?

4.Leírnátok nektek hogy ment, pontosan hogyan zajlott, tapasztalatok, stb.

Köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 28. 14:05
 1/6 A kérdező kommentje:

Témakörök:

[link]


Mérések:

[link]

2014. máj. 28. 14:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
bementem, volt pár boríték, húztam, a lapon rajta volt hogy miről kell beszélnem, és hogy mi a kísérletem, volt másfél órám elvégezni a kísérletet és kidolgozni a feladatot amit adtak, visszamentem, elmagyaráztam a kísérletet majd beszéltem a feladatról ennyi
2014. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
MÁSFÉL ÓRA??? Azt hittem kb fél óra lesz rá
2014. máj. 28. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem:

1. Ha jól emlékszem voltak elég konkrét címszavak, lényegében azokról kellett elmondani, hogy micsodák. Kimondani és értelmezni egy-két tételt, fogalmat, elmesélni hogy nagy vonalakban hogyan működik valami egyszerű szerkezet. A függvénytáblából ki lehet nézni amúgy a felét…

2. A mérésekről azt kapod meg, amit feltettek a netre.

3. Előre összeválogatják. Az egyik fele a tétel A) része, a másik a B).

4. Bementem, húztam, megcsináltam a mérést, valamit írtam az elméleti részről, vártam, odahívtak, elmondtam, megköszönték; és ezután még annyi érdekes dolog volt, hogy mivel utolsó előtti voltam, meg kellett várnom az utolsó feleletét is (ez valami olyasmi, hogy kell legyen bent egy tanú…).


Az előzőhöz annyit, hogy valahol az oktatási hivatal honlapján megtalálod, hogy mennyi felkészülési időt kell adjanak legalább, és nem kb. annyi időd lesz, hanem tényleg legalább annyi. Ha az első felelő vagy, akkor valószínűleg nem sokkal több, viszont ha már 3-4 ember felel előtted, akkor tényleg lehet másfél óra is. (Ha első felelő vagy, akkor nem tudom, kérheted-e, hogy hamarabb kezdd el a felelést, mint hogy letelne az időd…)

2014. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :D
2014. máj. 28. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
30 perc a hivatalos felkészülési idő, ennyi a minimum. A gyakorlatban ebből nagyon könnyen lehet másfél óra, bár ekkora idők inkább a középszintűn fordulnak elő. Nincs benne semmi meglepő.
2014. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!