Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne gyógytornásznak/...

Érdemes lenne gyógytornásznak/fizioterapeutának mennem?

Figyelt kérdés
Nincs e telítve a szakma? Jövőre mennék egyetemre, csak nem szeretnék munkanélküli lenni, egy ilyen diplomával. Gondolom nem olyan könnyű elhelyezkedni, mint egy műszakival, de azért mégis. Vagy válasszam a mentőtisztit? Egyik sem fizet jól, tudom, de tudom, hogy ezzel szeretnék foglalkozni!

2014. jún. 3. 20:57
 1/1 anonim válasza:
Én gyógytornára járok a soten. Bőven akad munka, emiatt szerintem nem kell aggódni. Vannak gyógytornászoknak fb oldalak ill honlapok, ahol heti átlag 10 munkalehetőséget írnak ki, a kórházi állásoktól kezdve, magán emberek kezelésén át, még szállodák is szoktak hirdetni. Kórházakban valóban nem fogsz meggazdagodni, de magán úton 1 óra kezelésért 5000-6000et el szoktak kèrni és ha megszorzod hogy mondjuk egy nap 4-5 beteget is kezelsz, az nem rossz azért. Betegek meg vannak dögivel. Azt mondják ellenben h gyógytornászként sokkal hamarabb kap állást az aki a soten végez, szemben a vidéki egyetemekkel. Nem tudom igaze. Ha meg tervezel külföldre menni akkor szintén a sote ajánlatos és ott aztán dögire keresheted magad. Szóval sokkal inkább ajánlom a gyógytornát mint a mentőzést. Azért is mert gyógytornán belül millió fele szakosodhatsz és szerintem sokkal szívderítőbb állás. De akár csinálhatod azt is h a gyógytornát nappalin viszed a mentőzést meg levelezőn! Sokan csinálják! Viszont arra kèszülj fel h a soten az első évben szarrá szivatnak és annyit fogsz tanulni mint egy orvos. De ha azt túl èled akkor utána már sokkal emberibb a téma! ;)
2014. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!