Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet lehet egy év...

Melyik nyelvet lehet egy év alatt mindennapi tanulással a nulláról középszintre megtanulni?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal szeretnék letenni egy középfokú nyelvvizsgát, hogy több pontom legyen felvételin, mivel idén úgy elszúrtam az érettségiket, hogy épp a ponthatárnál vagyok, és nem tartom túl valószínűnek, hogy bekerülök egyetemre. Ha nem vesznek fel, két tantárgyból jövő tavasszal ismétlőt írok, addigra jobban meg tudom tanulni és lenne időm nyelvet is tanulni. Ha kötelező egy nyelvi érettségi és nekem angolból van, akkor gondolom angol nyelvvizsgáért nem adnának pontot, ezért másik nyelvet kéne elsajátítanom. Tanultam franciát 4 évig, viszont az nagyon nem megy, pláne a hallás utáni rész. Amit szeretek tanulni, az a (mandarin) kínai, de lassan haladok, és még csak az alapoknál tartok. Van olyan nyelv, ami könnyen tanulható, és pár hónap elég belőle egy nyelvvizsgához? Az eszperantót hallottam többektől, az tényleg hamar megtanulható?


Bár nem ide tartozik, de ha valaki tudja esetleg: ha betegség miatt kapok plusz 40 pontot, és van egy 45% feletti emelt érettségim (felvételi tárgy), ami plusz 50 pontot ad, az a 100-ból már 90, így nyelvvizsgáért kapnék egyáltalán pontot? Tudom, hogy egy középfokú 28 pont, abból kapnék 10-et, vagy így már nem számít bele?



2014. jún. 4. 03:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha angolból nem emelt szinten érettségiztél, illetve ha emelt szinten érettségiztél de nem felvételi tárgy, akkor kapsz az angol nyelvvizsgáért pluszpontot.

Ez igaz az utolsó bekezdésre is. Ha nem a nyelvvizsgáddal azonos nyelvű emelt érettségit csináltál, akkor természetesen jár a +28 pont(ami ugye itt "csak 10"), és a max 100 pluszpontod lesz.

2014. jún. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Ha tetszik a kínai akkor megpróbálkozhatsz a japánnal, az könnyebb annál.

Nekem egy év intenzív tanulás után simán meglett a középfok belőle.

2014. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Középszintű érettségim van angolból, ezt jövő tavasszal újra fogom írni, de nem felvételi tárgy. Tehát ilyenkor adnak pontot nyelvvizsgáért is, ha az is angolból van?
2014. jún. 4. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Komplex C típusú nyelvvizsgáért jár a pont, ha abból a nyelvből teszed, amit az egyetem elfogad (Asszem példul az eszperantó már nem játszik, de nem tudom pontosan.) Illetve, ha nyelvi szakra mész, utána kell nézni, számít-e mondjuk angol szaknál az angol nyelvvizsga. De mondjuk elmész mérnöknek, lehet, hogy az angol nem felvételi tárgy, de a nyelvvizsga belőle hozza a plusz pontokat és a diplomád kézhez kapásához is számít.
2014. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elírtam, komplex B és C típusú nyelvvizsga (közép és felsőfok). Szóval ezek számítanak az egyetemeknek.
2014. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Földrajz szakra jelentkeztem, a földrajz és a történelem számít bele. Ilyenkor jár pont akkor is, ha ugyanabból a nyelvből van érettségim és nyelvvizsgám is? Csak mert sok helyen azt olvastam, hogy ugyanazért nem adnak kétszer pontot.
2014. jún. 4. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:
De az angolért nem kapsz pontot, mert az középszintű, ráadásul nem is felvételi tárgyad. Jár a 28 pont.
2014. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!