Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a fizika és a...

Miért nem megy a fizika és a geometria? Ez valami fogyatékosság?

Figyelt kérdés

Nem magával a matekkal van baj, mert az megy. Logaritmusok, egyenletek, valószínűség számítás, stb. azok mennek rendesen. A függvényekkel már vannak problémáim, de nem vészes. Régen jártam matekversenyre, most már nem, mert nem szeretem már annyira a matekot de ha rendesen tanulom akkor azért megy is rendesen. Nem vagyok egy kémiazseni, de megértem, ha meg is tanulom rendesen mindig ötöst írok, ha csak átolvasom, belenézek a hármas is mindig meg van.


Viszont a matek geometria része az a halálom. Én nem látom át, azt sem, hogy pl. hol kell elmetszeni a hasábot, a sok vonal kb. semmit sem mond nekem.

A másik a fizika. Megtanulom az elméletet, a képleteket, és még se tudom megoldani. Vagyis amíg egyszerűbb, csak adatok vannak, addig igen, de amíg az áramkörnél bejönnek ilyen rajzolt áramkörök, kacsolók, vagy az erőnél erővonalak, na én ott veszek el, hiába tudom az elméletet és a képleteket. Minden évben a kettesért hajtok, idén lehet, hogy az sem lesz meg...


Ez lehet valami betegség, mint pl. a diszgráfia, diszkalkulia, meg ilyenek vagy csak törődjek bele, hogy fogyatékos vagyok? Komolyan, még a nálam butább osztálytársaim is meg tudják tanulni...


17/L


2014. jún. 5. 10:16
 1/1 anonim ***** válasza:

:D nem vagy fogyi. Mindenki agya máshogy áll rá a reál tárgyakra. A többséget már így is lekörözted, hogy a matek jelentős része megy, meg hogy versenyre jártál. Valószínű neked az a rész nem megy, ahol már kéne kis térlátás, meg jobban be kéne látni a dolgok mögé. Ennyi, hát mérnök nem leszel, de ez nem fogyatékosság, csak neked ez a része nem fekszik.


Azért jó a matek és a fizika, mert az agyunknak számos területét megmozgatja, valakinek ez, valakinek az gyengébb. Az már jó, ha neked csak ez a része gyengébb. Én is ötös voltam mindig matekból, mondhatni az egyetemen is hasonló szakra járok, de például a valószínűségszámításban elvérzek. Holott minden más területét szeretem. Szóval ez ilyen, kinek mi.

2014. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!