Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik konkrétan egy...

Hogyan zajlik konkrétan egy emelt matek szobeli?

Figyelt kérdés
Nagyon felek, mert sok mulik ezen, es szeretem elore tudni, hogy mi fog tortenni, mert ad egyfajta biztonsagerzetet. Kerlek irjatok le tapasztalataitokat, es hogy mi tortenik. Ertsd: bemesz, huzol, kidolgozod a tetelt, stb. Koszonom!

2014. jún. 6. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha késő délutánra (15-16 óra felé vagy beosztva), akkor sokat vársz odakint (legalábbis nekem sokat kellett), de azért menj oda időben.


Aztán behívnak, húzol, leülsz, kidolgozod a tételt, bőven van időd. Érdemes mindent (mi mit jelöl, alkalmazások, tétel, definíció,…) pontosan leírni a lapra, ha véletlen megbotlik a nyelved, vagy átsiklasz valami fontos felett, akkor tudd azt mondani, hogy tudod, hiszen leírtad. „A szó elszáll, az írás megmarad.” Aztán letelik az idő, szólítanak, szépen végigmondod a tételt, a táblára rajzolhatsz közben virágokat vagy amit éppen tetszik (mondjuk a virágok nem hiszem, hogy éppen tetszeni fognak).


Aztán megköszönik, elköszönnek, te is elköszönsz és elmehetsz. Ha utolsó előtti vagy, akkor lehet, hogy meg kell hallgatnod még az utolsót is, hogy ne egyedül legyen ott diákként.

2014. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Az lenne meg a kerdesem, hogy ha huztam tetelt, a papiron felt van a cim is meg a tetel szama is? Csak mert neha keverem oket..:D es mivel erdemes bevezetni a feleletet? Vagy jo lesz rogton a definicioval inditani?
2014. jún. 6. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a tétel száma ott van-e a papíron, arra nem emlékszem, és szerintem mindegy is. Minek kéne az neked amúgy?


Ha a matematikában beszélni akarsz valamiről, akkor érdemes meghatározni, hogy miről szeretnél beszélni. Szóval ha kihúzod azt a tételt, hogy „Derékszögű háromszögek”, akkor úgy kezdd, hogy „A derékszögű háromszög olyan háromszög, aminek van egy derékszöge. A derékszög melletti oldalait…” Ez kapásból 3 definíció. Esetleg kezdheted messzebbről is, hogy először elmondod, mi az a háromszög „A háromszög olyan síkidom,…”


De ha úgy érzed, hogy a feladatod megoldása jobban megy, mint beszélni egy témakörről, akkor mondhatod azt is, hogy „A feladat megoldásával szeretném kezdeni.”, ekkor bólintanak, te meg folytatod, hogy „Adva volt…”, vagy valami.


A két lehetőség közül azt válaszd, amelyikkel szerinted jobb első benyomást teszel majd magadról.

2014. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem konkretan a szam kell, hanem pl 1. Tetel halmazok, ez remelem azert ott lesz. Koszonom szepen :) most erettsegizek eloszor emelt szinten, szobelim sose volt, ugyhogy kicsit ra vagyok parazva a dolgokra. Koszonom a segitseget, nagyon hasznos volt!!
2014. jún. 6. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!