Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt matek szóbelin minden...

Emelt matek szóbelin minden tételből való felelés során elég csak 1 tételt kimondani és bebizonyítani?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha egy tétel több bizonyítást tartalmaz, mint például hasonlóságnál amikor a háromszögekre vonatkozó tételeket sorolom, amiket hasonlósággal bizonyítunk, elég egyet bebizonyítani, a többit csak elmondani ?

2014. jún. 9. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
1 definíciót kell kimondani, és 1 tételt kell bizonyítani. Ha több van belőlük, akkor nem kell/nem adnak rá pontot.
2014. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tétel bizonyításból valóban elég egy, viszont definíciót és tételt szerintem biztos, hogy érdemes többet is mondani, mert a matematika ilyenekből épül fel, és ha „tétel és definíció” címen nem is jár rájuk több pont, a „matematikai nyelvhasználat és felépítettség”-be beleszámíthatnak.
2014. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóval röviden a válasz: elég egyet bizonyítani és a többit csak elmondani. (Amúgy lehet, hogy érdemes még egy bizonyítást elmondani, hogy biztos legyen… Majd érezni fogod, hogy mennyire kérdeznek bele az első bizonyításodba.)
2014. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék az előttem szólókhoz, hogy az emelt matek szóbelijén 20 percet beszélhetsz maximum. Ebben benne van egy matematika feladat megoldásának bemutatása ami 8 pontot ér. Ezt a feladatot a kihúzott tételben találod és kapcsolódik az adott témakörhöz. A többi (tétel + bizonyítás, definíciók és rengeteg alkalmazás megemlítése) 27 pont. Így jön ki a szóbelin a 35 pont.
2014. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!