Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanítónői/óvodapedagógusi...

A tanítónői/óvodapedagógusi gyakorlati felvételi nagyon bonyolult? Az ének-zene rész érdekelni kiváltképp!

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vinni kellett népdalgyűjteményt, odaadtam a tanárnak, rámutatott egyre, hogy énekeljem el. Utána egy gyerekdal kottáját elém rakta,hogy szolmizáljam le neki.
2010. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 3. 09:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a kottaolvasás, szolmizálás abszolút nem megy. De ha egy ének tanárnő felkészítene sikerülhet, nem???
2010. jan. 6. 16:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azt hallottam, h. az ének-zenei részt nem is veszik olyan komolyan, inkább a beszéd alkalmassági a lényeg, ez tényleg igaz???
2010. jan. 6. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez iskolánként változik, hogy hol mennyire veszik komolyan az alkalmasságit.

A barátom is tanítóképzős, nekik az ének tesi alkalmassági egyenlő volt a nullával, a beszédet viszont nagyon nézték. Ugyanakkor mondja, hogy rengetegen vannak a TK-n akik képtelenek érthetően olvasni, rosszul beszélnek, szóval inkább tanárfüggő az egész. Mármint, hogy az a tanár, aki vizsgáztatja a jelentkezőket mire megy rá, mennyire veszi komolyan.

Szerintem, ha keresel 1 énektanárt tutira fel tudsz készülni az alkalmasságira. Nem lehet ez olyan nagy ördöngőség.

2010. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem 5 éve ritmust is kellett kopognom, dallamot visszaénekeljek (amit a tanár zongorán játszott), két népdal...

de kiváncsiak voltak a beszédre is sőt nalunk rajz és torna is volt...

akinek magas a médiája azzal amúgy sem foglalkoznak mindegy, mit hogy énekel...

2010. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én halottam olyat, hogy az ének-zene azon belül pedig a kottázásnál és az éneklésnél esik ki egy csomó diák (Debrecen) bár ez egy konkrét öreg tanárnő volt.Egyébként nem mondható vészesnek.
2010. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
*tanárnőnél
2010. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég!Ne félj töle ott átengednek mindenkit!
2010. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!