Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tapasztaltátok már, hogy...

Tapasztaltátok már, hogy milyen az emelt szintű SZÓBELI töri érettségi? Ha rendesen kidolgozom a tételeket, akkor könnyen tudok majd a feladatra felelni (mely grafinokat, forrásokat tartalmaz)? Vagy nagyon be kell "magolni" a könyvet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én töri szóbelin voltam és azt kell mondjam, hogy inkább az összefüggéseket kell tudnod. Meg nagyon belekérdeznek a kis dolgokba. Én a II. világháborút húztam és azon belül a Csendes óceáni térségre kellett kitérnem. De én gondoltam benyalizok és elmondom európát is:D
2010. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tételt? Milyen tételekről beszélsz?

Emelt töri szóbelin nincs tétel, ezt jegyezd meg. TÉMAKÖRÖK vannak, ami azért jóval tágabb értelmezés mint egy tétel.

Egy témakörben rengeteg tétel van. Hiába magolsz, igazából emelt szóbelin nem az számít, hogy tudod-e azt az évszámot, vagy tudod mi történt 1867-ben.

Én múltkor egy ilyet húztam, témakörben talán az 1848-as és 1849-es szabadságharcba lehetett beletenni: mutassa be a birodalom átszervezésére való törekvéseket Palacky Cseh liberális tervezete alapján. Egyik ismerősöm a II. világháború és Magyarországon belül egy ilyen tételt kapott. Mutassa be és elemezze a gazdasági és politikai helyzetet a 2. front megnyitása után. Mellékelnek jó sok ismeretlen forrást, és grafikont, és neked azokból kell összeállítanod a feleletedet, aminek természetesen a tételcím és a kérdések alapján kell bemutatnod.

A témakör kidolgozás igazából arra jó, hogy egy keretet adjon a feleletednek. (bevezetés, levezetés) A magját azonban a forrásokból összeszedett gondolatok fogják adni. Vagyis ez kompetencia, és nem magolás. Vannak bizonyos összefüggések, és kulcsszavak, amiket ki kell mondanod. Egy témakör kidolgozásban ilyen nem igen szokott lenni. Természetesen azt is meg kell tanulnod, mert az segít a gondolkodásban.

2010. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!