Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindjárt itt a szóbeli....

Mindjárt itt a szóbeli. Félek, hogy olyan tételt fogok kihúzni, ami nem megy. Nektek volt már ilyen? És ha igen, akkor mit hoztatok ki a feleletből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy oldottátok meg. Ha kihúzok egy ilyen tételt, akkor inkább húzzak még egyet, vagy inkább próbáljam kihozni a lehető legtöbbet abból, amit először húztam? Azt hallottam, hogy a tanárok nagyon nem kérdezhetnek bele a dolgokba, mert ezzel ők segítenének, max. a felelet végén feltehetnek egy-két kérdést. Viszont ha így van, és nem húzok új tételt, hanem megpróbálom azt, ami nem megy, akkor mi lesz? Csak ülök, makogok, aztán néma csend? Jó lenne pár tanács azoktól akik már túl vannak rajta, mert nagyon izgulok!:)

2014. jún. 15. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem kell bepánikolni. Új tételt még véletlenül se húzz, mert akkor már fele annyit pontról indulsz. Azt ha nemtudod, látják rajtad és majd próbálnak segíteni mindenképp. Lesz segítség is, szóval nem kell parázni, ha van egy kevés kis fogalmad az összes tételről már átmentél kettessel.


Magyarból ott a mű, abból tudsz puskázni.

Töriből annyi forrás lesz, hogy 4-esre le lehet felelni, akkor is, ha semmit nem tudsz az adott tételből... :D Én így jártam tavaly... Olyan tételt húztam amit még életemben is láttam, azta forrásból lefeleltem 4-re.. :D

Nyelvből beszélni kell, szóval ott vagy tudod, vagy nem, nincs segítség, max tanár kérdez bele.

Választottnál meg csak tudod majd a tételek nagy részét, nemhiába választottad :D

2014. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van. Én emelt töriből húztam olyan tételt amiről még csak nem is hallottam. 90%-os lett a szóbelim.
2014. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerencsére az angolon már túl vagyok, azt megcsináltam ősszel.:) Tehát, akkor magyarból mindegyik tételből meg lesz adva valami mű és arról kell elmondani a véleményünket? És esetleg valaki választotta a föcit? Ott pontosan hogyan zajlanak a dolgok?:) Sajnos nekünk a suliban nem sok dolgot mondtak a szóbeliről, hogy konkrétan mi hogy lesz.
2014. jún. 15. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
A tételeket nem kaptátok meg a tanároktól?
2014. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Pont föciből érettségiztem... :D


Kapsz egy atlaszt, abban mondjuk nincs sok minden, de ha pl kőzeteket fogsz ki, akkor jól jöhet, h hol, milyen kőzet van, vagy domborzati, gazdasági tételnél is jól jön, azt nagyjából ennyi. Ott inkább tisztában kell lenni a dolgokkal, mert ott atlaszból azért nem lehet 4-est összekaparni, max kettest :D

2014. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Szóval ne parázz meg lesz az. :D


Ez meg javítás az első válaszba: még életemben nem is láttam*

2014. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es: De igen, megkaptuk, csak ezen kívül nagyon nem is mondtak semmi mást, hogy hogyan fog zajlani az egész szóbeli.
2014. jún. 16. 00:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Megerősítem, visszaadni a legrosszabb, a tanár úgyis látja, ha nem tudod, ez az egy, amit nem neked kell elmondanod. :-) De póttételt a végső esetben húzatnak, általában megpróbálják kiszedni a vizsgázóból, amit tud. Van fél órád készülni! Én az irodalomtételemről semmit nem tudtam, de volt egy könyv kikészítve, amiben véletlenül volt egy kislexikon is. :-)


Az egyetemen számtalanszor húztam olyan tételt, amit nem tudtam, és összesen egyszer buktam szóbelin. Szóval ne az első felindulásodban döntsél, hanem használd ki az időt, és nézd meg, mit tudsz kezdeni vele.

2014. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!