Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Én vagyok...

Mi a véleményetek? Én vagyok túlságosan érzékeny? (Jogsi-vezetés)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma volt a 10. órám az oktatómmal és úgy érzem, ha nála folytatom a tanulást, akkor akár meg is utálhatom a vezetést. Teljesen optimistán indultam neki a vezetésnek. Az első órán az indulás olyan volt, amilyennek lennie kell. Minden tökéletesen ment az elején. Később amikor jöttek elő hibák, rögtön "jaj miért csinálja ezt?? jaj hát nem érzi?? jajj nem veszi komolyan azt a kuplungot.. stb." De már az első hibáknál. Akkor még alig volt egyébként. Azóta viszont halmozom a hibákat, amióta ezt folyamatosan csinálja. Egyébként nem kiabál, de felemeli a hangját és ezzel engem teljesen bestresszel és olyankor még gondolkodni sem tudok. Gyakoroltuk múltkor a parkolásokat. Nem mentek. Apa elvitt gyakorolni. Igaz két óra volt, de most már nagyon szépen be tudok állni. Ma az órán észre se vette a különbséget. Nem is reagált arra, amit lát. Semmi dicséret, de még annyi se, hogy na ez jó volt. Úgy kellett megkérdeznem, hogy ez most akkor jó Önnek? "Jó".. Meg látszik , hogy unja az egészet. Beül a kocsiba, elernyed, fogja a fejét stb.. Teljesen elmegy még az én kedvem is. Ja és az elindulás... most már néha le is fulladok, mert mondja, hogy " na haladjunk ,haladjunk" (holott elmondta, hogy nem kell sietni és kapkodni, mert az sokkal rosszabb) és a kuplungot, meg nagyon gyorsan elengedem. De egyszerűen nem tudok lenyugodva vezetni így és koncentrálni. Amikor nem vele vezetek, teljesen máshogy érzem az autót. Sokkal jobban megy minden. Szóval a kérdésem. Túlzás lenne, ha átmennék máshoz ezek után?
2014. jún. 16. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló oktatóm volt, azt várta volna, hogy úgy érkezzek, hogy már tudok vezetni. Az elején még tűrtem a beszólásait, ordítozásait, aztán elegem lett és vezetés közben visszaszóltam neki.

Folyamatosan építette le az önbizalmam, már féltem menni vezetni, mert idegességembe amit tudtam azt is elfelejtettem.

Én nem mertem akkor oktatót váltani, de szerintem érdemesebb olyat, akiben megbízol, türelmes.

2014. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán mehetsz, ez egy piac, ahol megfelelő minőségű szolgáltatást kell nyújtani a pénzedért. Ha rossz a fodrásod, ott hagyod, ha rossz a paradicsom a kofánál, nem vásárolsz ott. Ilyen egyszerű. De ne lutrira menj, hanem kérdezd végig az ismerőseidet, hogy kit ajánlanak, biztos van olyan, aki jó.
2014. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Válts!! Barátnőm egy ilyen "oktatónál" csinálta végig, egy percet nem vezetett a jogsijával a kezében. Gyűlöli az egészet. Egy jó oktató nagyon sokat jelent, az enyém pl. egy tündér, én egyre jobban érzem magam a kocsiban. Ha hibázom, nem leüvölt, hanem normál tempóban elmondja, így nekem is könnyebb a saját hülyeségemet korrigálni. Egy szó, mint száz, nyomozz és válts! :)
2014. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2014. jún. 16. 22:02
 5/8 anonim válasza:

Tavaly nyáron én is nagy reményekkel vágtam neki a vezetésnek. Oktató is első órán viccesnek tűnt, lazának. Minden jó volt, kérdezte: Na jó volt az első óra, mondtam igen. Alig vártam a köviket. Aztán úgy mond unalmassá vált. Oktatóm olyan kis csendes volt, állandóan egy fajta zenéket hallgatott ami már idegesített. Sokat hibáztam, volt mikor a kereszteződés közepén lefékezett és elkezdett magyarázni. Talán egyszer mondta hangosabban: Mi a f**z volt ez bameg? Volt mikor idegességemben vissza is szóltam, volt mikor már azt gondoltam, jól van kiszállok... Utáltam menni vezetni és nem is volt kedvem.

Aztán ugye 30 órát kell vezetni. 24 óránál olyan jól ment, hogy azt mondta: Na így kéne csinálni. A semmiből ment olyan jól, hogy én is meglepődtem. Nagyjából tartottam utána ezt a szintet vagy kicsit rosszabb voltam a vége felé. Vettem + 3 órát is. A vizsgán míg kiszállt a vizsgáztató folyton nyugtatott, mondta mire figyeljek. Vizsgán 2x lefulladtam, de elnézte az vizsgabiztos. Aztán a végefelé már csak egy megfordulás volt egy bizonyos helyen aztán vissza a kiindulóállomásra, alig fért el a kocsi, fél szemmel néztem, hogy az oktató már nyomná a féket de bízott bennem és sikerült. Elsőre át mentem. Nem voltam túl jó, nem volt érzékem hozzá de jó napot fogtunk ki mind3 (oktató, vizsgabiz, én). Megköszöntem neki a tanítást és csá. Már mondtam vizsgaelőtt, muszájból is meg kell tennem, hogy ne lássam többet az oktatómat.


Szóval: Tűrjed, nyeljed le amit kiabál. Volt olyan osztársam akinek az oktatója a lábát verte, hogy nem jó, meg anyázta stb.


Meg van a jogsim, fater autóját nem vezettem 8x. Nem is fekszik mert nagy dög, meg fater mellettem van és hol dicsét, de mikor lefulladok el kezd kiabálni. Persze ő 40 éve vezet de még mindig le szokott fulladni de neki lehet... Lassan 2 hónapja nem vezettem. Nincs kedvem. Vagy úgy, hogy nincs mellettem vagy akkor sehogy. Bár párszor felmerült, hogy vesznek egy kisebb 1,2-es kocsit hogy azon tanuljak meg majd 2-3 év múlva már faterét vezetem.

2014. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mindenképpen válts ha rosszul érzed magad az oktatód mellett, mert nem lehet úgy nyugodtan, koncentráltan vezetni, ha ideges vagy mellette, mert ő nem úgy áll hozzád.
2014. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem... kifizetsz 75 ezer forintot és eltűrőd, hogy egy teljesen alul művelt fazon (azért nem MTA tagok...) még be is p.f.zzon neked?


Akinél én voltam anno, az első órán kiabálni kezdett valami apró dolog miatt, mondtam neki teljesen kulturáltan, halkan (mindig halkan beszélek, sosem emelem fel a hangomat), hogy lehet, hogy eddig mindenki behúzta a fülét-farkát, de én nem fogom és ezt amit ő megtett senkitől sem tűröm el, főleg nem egy olyantól, akinek én fizetek. Választhat: vagy civilizált európai ember módjára, kulturáltan viselkedik a továbbiakban (legalább velem), vagy szólok a főnökének, hogy intézzen nekem egy másik oktatót, mert nem jövünk ki egymással a mostanival. Ha pedig a főnöke erre nem képes, fizesse vissza a pénzemet és megyek egy másik, tanuló-barátabb iskolába.

Az ipse persze nem hitte el, hogy megteszem... a pofámba nevetett.

Megtettem, szóltam a tulajnak, azóta ez a k.rv.pecér, ha jól tudom, - ha nem is emiatt - de már nem dolgozik ott. Gondolom valami építkezésen hordja a sittet, kb. ennyire volt kapacitása a m.rh.jának.


Ne hagyd magad, de ne csak most, soha.

2014. júl. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap volt azóta az első órám az új oktatómmal, ugyanis váltottam. Nem bántam meg. Két hónapot kellett várni egy normális oktatóra, de megérte. A két órát kocsikázás közben egáyltalán nem volt gyomoridegem, sőt, kimondottan jól éreztem magam. Szóval érdemes inkább váltani. :)
2014. szept. 26. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!