Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik főiskolán lehet helyszí...

Melyik főiskolán lehet helyszínelőnek tanulni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és bűnügyi helyszínelő vagy magánnyomozó szeretnék lenni. Hallottam a Szegedi Rendőrtiszti Főiskoláról. Megnéztem az Eduline.hu-n a képzéseket (tudom ez minden évben változó), de nem tudom, hogy ott lehet-e ilyen szakon továbbtanulni. Bács-Kiskun megyében élek így vagy Szeged vagy Budapest jöhet szóba.

2014. jún. 21. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi rendőrtiszti főiskola?

Mikori adatokat néztél te? :))


Helyszínelő úgy lehetsz hogy az NKE-RTK-n végzel bűnügyi nyomozói szakirányt. Budapest.

2014. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve Szegeden sosem volt Rendőrtiszti Főiskola, ez mindig is Budapesten volt amióta van felsőfokú rendőr képzés Magyarországon.

Szegeden Rendészeti Szakközépiskola van, ami igaz csak érettségi után lehet jelentkezni, de az a képzés diplomát nem ad. Helyszínelő szakma nincs nem létezik az csak film, maga munkakör neve amit valóban Rendőrtisztként láthatsz e, amihez a NKE RTK karára kell jelentkezned.

2014. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NForest válasza:
Az előttem szóló jól írja, mert Szegeden csak szakközép van, ami hát nem valami színvonalas. Ha nyomozó szeretnél lenni, akkor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészettudományi karára kell jelentkezzél. Ott van 3 nyomozói szak: pénzügyi, gazdasági, bűnügyi. Azt még kiemelném, hogy nagyon nehéz bekerüli a rendőrtisztire, mivel ott vezetőket, tiszteket képeznek ki, így igen magas az elvárás. Kitűnő fizikummal, IQ-val, személyiséggel kell rendelkezni, mert van 4 alkalmassági és a ponthatár is 400 fölött van. (min. egy emelt és egy nyelvvizsga) Ha felvételt nyertél, akkor kőkemény kiképzésen kell részt venned, ahol úgy bánnak veled, mind egy kutyával... utána már talán könnyebb bent maradni, de azt fontos megemlíteni, hogy nem célszerű elhagyni az egyetemet, ha már ott tanultál x évet, mert utánad küldik a jó "kis" összegű számlát, hogy perkáld vissza az állambácsinak, mivel ők taníttattak. Remélem, most már világosabb képet kaptál, pedig csak a lényeget írtam le. Nem akarlak lebeszélni, de láss egy reális képet. Ha ez az álmod, akkor harcoljál érte! Sok sikert!:)
2014. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!