Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy üzemmérnök? Mi...

Mit csinál egy üzemmérnök? Mi a feltétele hogy valaki az legyen? Mennyit keres?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

[link]


Ugyanazt kb. mint az összesmérnök. Nem tudom minek tanulnak sokan 3 évet azért, hogy a végén lakatosok munkáját végezzék. bár igaz így több a fizu, de akkoris csak egy lenézett szerelő az összes mérnök :(

2014. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Elso valaszolo nem tudom, hogy csak provokalni probal valakit, vagy csak szimplan gyoker.
2014. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem igazan hasznalatos manapsag ez a kifejezes. Regebben a nem diplomas mernokokre hasznaltak, technikusi vegzettseggel. Manapsag nemigen van ilyen munkakor, mindenki diplomas, vagy foiskolai vagy egyetemi vegzettseggel.


Egy okleves gepeszmernok, aki egyetemre jart gyakorlatilag barmi lehet manapsag, es a fizetesuk is oriasi tartomanyban szorodik cegtol, orszagtol, feladattol, tapasztalattol fuggoen. Egyertelmu valaszt igy erre a kerdesre nemigen lehet adni.

2014. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Nem tudom minek tanulnak sokan 3 évet azért, hogy a végén lakatosok munkáját végezzék. bár igaz így több a fizu, de akkoris csak egy lenézett szerelő az összes mérnök :("


Nemtudom hogy manapság mit jelöl, de Édesapám is Üzemmérnök végzettségű. Havi 380e Nettót hoz haza (nem, nem feketézik és nem is seftel) Egy irodában dolgozik, Valamint havi 2x elmegy külföldre beszállítókat le ellenőrizni.


Na persze ehhez a fizetéshez kellet már 20 évnyi aktív munka, de nem diplomás C&C teknikus ahogy a fogyatékos 1-es leírta.

2014. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy a fizetésük jó. De hát más kérdés a presztizs. Én semmiképp sem akarnék olajos gépeket szerelgetni, ill. villanyvezetékeket, villanyórákat csinálni. Már maga az egyetem is szörnyű. Persze akinek a pénz a fontos, az mérnöknek megy ugye, de attól még semmibe se nézik őket.
2014. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nemtudom te melyik világon élsz, de sehol nem nézik a mérnököket semmibe. :D


El vagy tévedve kiscsillag. Általában a bölcsészeket nézik semmibe.

2014. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

üzemmérnökök általában a termeléshez közelebb állnak. a Bsc-s gépészek manapság a régi rendszerben voltak az üzemmérnökök (persze ez így azért nem teljesen helytálló)

pl egy gyártósoron ők felügyelik a technikusok és operátorok munkáját, ők intézik a papírmunkát és hasonló feladatokat végeznek.


de hozzá kell tennem, hogy gépészek esetén ahány ember annyi féle munkahely és fizetés. szóval nehéz erre a kérdésre így válaszolni

2014. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" Én semmiképp sem akarnék olajos gépeket szerelgetni, ill. villanyvezetékeket, villanyórákat csinálni."


LOL.


Miert nem azt mondod hogy fingod sincs mit csinal egy mernok? Elarulom, ezeket nem csinalja :)

2014. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]

a

[link]


Mennyire gagyiak. De persze menjetek mérnöknek, hiszen manapság ez menő. 240 ponttal a legtöbb mérnöki helyre be lehet jutni emelt érettségik és nulla hivatástudat nélkül. Minek is hivatástudat mondjuk ilyen lakatos és villanyszerelő munkákhoz. Ez igaz...


Mennyivel magasabb presztizsű, és elismertebb munkák vannak. Csak pár példa:


[link] #q=lawyer&tbm=isch


[link] #q=pharmacist&tbm=isch


[link] #q=teacher&tbm=isch


stb.


A mérnökség az emberiség fele mutatott elkorcsosultság. Nincs benne semmi humanizmus, segítőkészség és örömet lelés. Nem kapsz érte jót, se rosszat, csak fizetést, ami persze jó az embereknek ("hűű de hiperf.sza, 300e érkezik a kártyámra"), de tömegrobottá válsz. Ez szomorú:) De persze legyetek mérnökök! buzdítok mindenkit!

2014. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Ügyvédből 500van 1 ügyre, nem tudnak elhelyezkedni.


Gyógyszerészethez aztán marha nagy hivatástudat kell.


tanárnak meg csak az megy aki nagyon imád tanítani... Semmi fizetésért, meg rengeteg hülyegyerekért akik nem akarnak tanulni, az emberek nem akarnak tanárok lenni.


Azért mert te valamit szeretsz, és valamit nem nem kell leszólni 1 másik szakmát.


Csak az elmebetegek csinálnak ilyet...

Én sem szólom le azt aki kisboltba dolgozik, csak azért mert 240e nettót keresek.


Gondolkozz el szerintem magadon, és hogy életképes vagy-e... :)

2014. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!